ORTACALI GENÇLERE İŞ GARANTİLİ EĞİTİM

0
467
ORTACALI GENÇLERE İŞ GARANTİLİ EĞİTİM

ORTACALI GENÇLERE İŞ GARANTİLİ EĞİTİM 

Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde resmi Mesleki Eğitim yürüten Türkiye ROBİNSON Clubleri; Aşçı, Servis Elemanlığı, Barmenlik, Önbüro Elemanlığı mesleklerinde gençlere meslek kazandırmaktadır.

Yaklaşık 15 yıldır ROBİNSON Club Nobilis, ROBİNSON Club Çamyuva, ROBİNSON Club Pamfilya ve ROBINSON Club Sarıgerme Park otellerinde yüzlerce genç  aşçılık, servis, bar önbüro alanlarında meslek eğitimi  almış ve başarıyla mezun olmuştur.

Yeni dönem eğitime 17-23 yaş arasında, en az İlköğretim Mezunu  olmak üzere; Ilköğretim , Lise Mezu, Üniversitede Açıköğretimde okuyan gençler alınacaktır. Teorik dersler, kış aylarında Antalya’da ROBİNSON Club Çamyuva’da verilecektir. Öğrenciler, tesisin içinde bulunun  lojmanlarda 3 kişilik odalarda ücretsiz yatılı olarak konaklayacaklardır. 200 günlük uygulamalı eğitim; sezonda tüm ROBİNSON Clublerde eşzamanlı olarak yürütülecektir. Eğitimin  sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca Kalfalık Sınavları yapılır. Bu sınavları başarıyla tamamlayan öğrenciler T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Kalfalık Belgesini ve ROBİNSON Sertifikası alacaklar, ROBINSON tarafınca istihdam edileceklerdir. Eğitim süresince öğrenciler; Milli Eğitim Bakanlığınca Hastalık, Meslek Hastalığı ve İş Kazasına karşı sigortalanırlar ve ROBINSON tarafınca Çırak ücreti alırlar.

Yeni dönem tanıtım ve mülakatı 5 Aralık 2013 Perşembe günü saat 10:00’da Ortaca Kent Konseyi Toplantı salonunda yapılacaktır. Eğitime başvuru ve ön kayıtları Ortaca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne yapılabilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.