Ortacalı Duru Tunçer Milli takımda

0
589
Ortacalı Duru Tunçer Milli takımda

Ortacalı Duru Tunçer Milli takımda

 

2015 Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası, Konya Rixos Otel’de gerçekleştirilen ödül töreni ile tamamlandı. Muğla’dan 12 sporcunun katıldığı şampiyonada  14 Yaş Bayanlarda mücadele eden Ortaca Belediyespor satranç sporcusu Duru Tunçer 3.5 puanla Yıldızlar Milli Takım Havuzuna girmeye hak kazandı.

 

37 İl ve KKTC’den toplam 296 sporcunun katılımıyla, 6-12 Temmuz 2015 tarihleri arasında Konya Rixos Otel’de gerçekleştirilen 2015 Türkiye Yıldızlar Şampiyonası kapanış töreni; Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa İmamoğlu, Konya İl Temsilcisi Hasan Onat, Antalya İl Temsilcisi Osman Akdoğan, Eskişehir İl Temsilcisi Tayfun Taşçı ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer bir konuşma yaparak şampiyonada centilmence mücadele eden ve derece alan sporcuları kutladı.

-Duru Tunçer milli takımda

12 kişilik Muğla Yıldız Satranç Sporcuları Kafilesinin 5’i Ortaca Belediyespor satranç sporcularından oluştu. 14 Yaş Bayan Kategorisinde Duru Tunçer, 14 Genel Kategoride Ozan Tuna Yakar, 15 Genel Kategoride Abdullah Doğukan Dere, 13 Genel Kategoride İsa Özgür ve 17 Yaş Bayanlarda Emine Özgür, Muğla kafilesinden ise, 13 Genel Kategoride Arda Yungucu, Mehmet Emirhan Şen, 13 Yaş Bayanlarda Sude Koyuncu, 14 Genel Kategoride Orhun Atabey Taslak, Mehmet Ali Boncuk, 16 Genel Kategoride Berkin Erdem, Mete Zorlu  şampiyonada yer aldılar.

Ortaca Belediyespor Satranç Antrenörü Hasan Güneş, “25-31 Temmuz tarihlerinde Konya’da yapılacak olan Türkiye Kulüpler Şampiyonası öncesi oyuncularımızın başarısı bizleri mutlu etti. Duru Tunçer’in de milli takım havuzuna girmeye hak kazanması hem ilimizi hem de kulübümüzü gururlandırmıştır” dedi.

-8. Ayvalık Yaz Satranç Turnuvası

 

11-12 Temmuz tarihlerinde Ayvalık İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde yapılan 8.Ayvalık Yaz Satranç Turnuvası  A Kategorisi (16 Yaş Üstü), B Kategorisi (16 Yaş Altı) ve 110 sporcunun katılımıyla 6 tur üzerinden yapıldı. İzmir, İstanbul, Aydın, Denizli, Çanakkale, Yalova, Kocaeli, Balıkesir,  Muğla gibi illerden gelen satranç sporcularının katılımıyla güçlü bir turnuva yapıldı. B Kategorisinde yarışan 9 yaşındaki Gülenay Güneş kendinden 6-7 yaş büyük sporcularla mücadele etmiş ve 2.5 puanla turnuvayı tamamlamıştır. Satranç gelişimi ve güçlü turnuvaya girerek satranç gelişimine katkısı olan bu turnuvadan tecrübe kazanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.