Ortacalı Çiftçi aile Türkiye şampiyonasında

0
368
Ortacalı Çiftçi aile  Türkiye şampiyonasında

Ortacalı Çiftçi aile

Türkiye şampiyonasında

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından “Tarla Okulları Projesi” kapsamında Muğla ve ilçelerinde eğitim gören çiftçi aileler yarıştı.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Salonu’ndaki yarışmada Ortacalı çiftçi Duran-Emine Bayer ailesi birinci oldu. Bayer ailesi 22 Kasım 2013 tarhinde Antalya’da yapılacak olan yarışmaya katılmaya hak kazandılar.

Ortaca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan Bilgiç, “İlçe Müdürlüğümüzce eğitimleri devam eden tarla okulu çalışmaları sonucunda ilçe yarışmasında birinci olan Emine Bayar-Duran Bayar çifti Muğla’da düzenlenen il yarışmasında ilçemizi en iyi şekilde temsil etmiş ve haklı bir birincilik kazanmıştır. Ailemizi şahsım ve kurumum adına bir kez daha tebrik ediyorum. 22 Kasım’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Finalinde ilçemizi ve ilimizi temsil edeceklerdir. Tüm tarla okulu eğitimlerine katılan ailelerimizi tebrik eder ve ilçemiz üreticilerine bereketli ve bol kazançlı bir üretim sezonu dilerim” dedi.

Bilgiç yarışma ile aynı zamanda diğer çiftçilerin de entegre mücadele uygulamaları konusunda özendirilmesi ve teşvik edilmesinin amaçlandığına, yarışmanın uygulamanın yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacağına işaret etti.

Yarışmaya, Fethiye’den Fatma-Bilal Balcıoğlu, Dalaman’dan Münevver-Rasık Reyhan ve Ortaca’dan da Emine-Duran Bayar çiftleri katıldı. Programda yarışmacılara 20 soru yöneltildi. Yarışmayı Ortaca’dan katılan ve Muğla’yı Türkiye finallerinde temsil edecek Emine-Duran Bayar çifti 19 soruyu doğru yanıtlayarak kazandı. Yarışmacılara televizyon ve dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Ömer Kundakçı

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.