Ortaca’daLice olayları protesto edildi

0
144
Ortaca’daLice olayları protesto edildi

Ortaca’da Lice olayları protesto edildi

Ortaca’da HDP ilçe örgütü, Cumhuriyet meydanında yaptığı basın açıklaması ile Lice’deki olayları protesto etti.

Basın açıklamasını okuyan HDP İlçe Başkanı Yusuf Uludağ, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde kalekol inşaatına karşı bir süreden bari protesto eyleminde bulunan halka karşı askerlerin gerçekleştirdiği saldırıda 2 kişi yaşamını yitirdiğini ve çok sayıda kişinin ise yaralandığını söyledi.

Uludağ, yaşamını yitiren Ramazan Baran ve Baki Akdemir’e rahmet, ailelerine ve Kürt halkına başsağlığı, yaralılara ise acil şifa diledi.

AKP iktidarının bu tutumu demokratik yasal çözüm isteyen ve bunun için mücadele eden ve zemin yaratan herkesin samimi yaklaşımlarının istismar edilmesi anlamına geldiğini kaydeden HDP İlçe Başkanı Yusuf Uludağ “Demokratik siyasal çözüm için sunulan politik önerileri zemini ve fırsatları elinin tersiyle iten Başbakan Erdoğan ve siyasi iktidar büyük bir tarihsel hatayı sürdürüyor. Alevi çalıştaylarından bildiğimiz oyalama taktiği Kürt halkına karşı da kullanılmak isteniyor. Türkiye demokrasi ve barış güçleri bu tutumlar karşısında her zamankinden daha kararlı bir politik ve demokratik mücadeleyi sürdürecektir. Oyalama politikalarına boyun eğmeyecek, devletin AKP eliyle uyguladığı bu çözümsüzlük politikasını boşa çıkaracaktır. Lice’de yaşamını yitirenleri sahipleniyor ve saldırıları protesto ediyoruz. Türkiye’deki demokrasi, emek ve barış güçlerini, halkları, dayanışmayı büyütmeye ve demokrasiyi kazanmak için birlikte mücadeleye çağırıyoruz” dedi.

Ali Rıza AKKIR

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.