ORTACA’DA “TERÖRLE MÜCADELE” SEMİNERİNE DİN GÖREVLİLERİ DE KATILDI

0
381
ORTACA’DA “TERÖRLE MÜCADELE” SEMİNERİNE DİN GÖREVLİLERİ DE  KATILDI

ORTACA’DA “TERÖRLE MÜCADELE” SEMİNERİNE DİN GÖREVLİLERİ DE  KATILDI 

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü personeli tarafından, Ortaca’da ‘Terörle Mücadele’ konulu seminer düzenlendi. 

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, özellikle öğrencilerin ve gençlerin terör örgütlerinin ağına düşmesini engellemek için seminerler düzenliyor. Bu kapsamda Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Ortaca Meslek Yüksekokulu konferans salonunda hem din görevlilerine hem de üniversite öğrencilerine yönelik olarak terörle mücadele konusunda bilgiler verdi. 

Emniyet yetkilisi, terör örgütlerinin öğrencileri ve gençleri etkilediğini belirterek, örgütler, gençlerin zihninde yaptıkları yanlışları meşrulaştırmaya çalışıyor. Senaryosu önceden hazırlanmış ortamlara çekip kişiliklerini eriterek, kendi zararlı fikirlerini aşılamaya gayret ediyorlar dedi ve araştırmalarda bugüne kadar terörden birçok insanın hayatını kaybettiğini ve terörist grupların da genellikle 18-25 yaş arası gençleri hedef kitle olarak belirlediğini belirtti. 

Emniyet yetkilisi konuşmasında konu ile ilgili olarak din görevlilerinin ve öğrencilerin fikirlerini almak için karşılıklı soru cevap şeklinde söyleşiye de yer verdi. Dinleyicilere, terör nedir? terörist nedir? terörizm nedir?  şeklinde sorular yöneltip onların cevaplarını da dinledi. 

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü personeli, seminer sonunda din görevlilerine ve öğrencilere Terörle Mücadele kapsamında hazırladıkları broşür dağıttı. 

Seminere, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Önder YILDIRIM, İlçe Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER, din görevlileri, öğrenciler ve ilgili polis memurları katıldı. 

Seminere katılan din görevlileri, bu tür bilgilendirici seminerlerin çok faydalı olduğunu belirterek organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ettiler.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.