Ortaca’da Mobbing duruşması 15 Kasım’da

0
640
Ortaca’da Mobbing duruşması 15 Kasım’da

Ortaca’da Mobbing duruşması 15 Kasım’da

Ortaca’da iki önemli kurumda yöneticiler tarafından çalışan personele uygulanan mobbinge yönelik açılan davaların ilki 15 Kasım’da Ortaca Adliyesinde görülecek.

Ortaca Devlet Hastanesi personeli tarafından açılan dava 15 Kasım’da, Ortaca Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’nde görevli bir personelin açtığı davanın duruşması ise Aralık ayında görülecek.
İş Mahkemesi sıfatıyla Ortaca1 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne, personelin çalıştığı şirket, Ortaca Devlet Hastanesi ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Muğla Kamu Hastaneleri Birliği hakkında dava açıldı.
Mobbing, “bir veya birkaç kişinin bir diğer kişiye uyguladığı, düşmanca ve ahlaka, etiğe aykırı yöntemlerle sistematiksel olarak yaptıkları psikolojik bir baskı, mobbing uygulayan kişiler ise, aşırı kontrolcü, korkak, nevrotik ve iktidar açlığı olan kişiler olarak tanımlanıyor.”
-Hapis cezası verilebiliyor
Mobbing’de cezai işlemler suçun ağırlığına göre değişiyor. Bir kişinin mobbing yaptığı Mahkeme kararı ile kanıtlanırsa, aylıktan kesme, uyarma, kınama ve 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.