Ortaca’da Kutlu Doğum Haftası

0
512
Ortaca’da Kutlu Doğum Haftası

Ortaca’da Kutlu Doğum Haftası

Ortaca’da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin “Peygamberimiz, Din ve Samimiyet” konulu konferans verdi.

Ortaca Müftülüğü ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü işbirliğinde, Kredi Yurtlar Kurumu önünde düzenlenen program şiir dinletisi ve kutlu doğum sinevizyonu gösterimiyle başladı. Sinevizyon gösteriminin ardından konuşan Şahin, Kur’an-ı Kerim’de Peygamberin konumunu anlatan birçok ayet olduğunu söyledi.

Programın sonunda Şahin  hadis ve Kur’an-ı Kerim okudu. Etkinliğe katılanlara da kutlu doğum aşı ikram edildi.

“Peygamberi çok daha yakından tanımak zorundayız ki sevelim” diyen Şahin şöyle konuştu: “Sevgi tanımakla başlar. Bir insanı iyi tanırsanız tanıdıkça seversiniz. Tanımadan bir insan hakkında ‘onu seviyorum’ deseniz lafta kalır. Hele hele Peygamber gibi üstün ahlakın sahibi, rabbimizin kendisinin terbiye ettiği o üstün kul, en şerefli insan Hazreti Muhammed olursa O’nu daha çok seversiniz.”

Şahin, müslümanların Peygamberi ne kadar severse Allah’a o kadar yakın olacaklarını dile getirdi.

Allah’a yakın olmanın yolunun Peygamberi sevmekten geçtiğini vurgulayan Şahin, ” İmanımızın şartlarından biri Allah’a imandan sonra peygamberlere imandır. Bize rabbimizi, dinimizi, ibadetlerimizin nasıl yapılacağını öğreten O. Bize edebi, medeniyeti öğreten O. Cennete gitmenin yollarını da bize O gösterdi” diye konuştu.

Kutlu Doğum Haftası’nın her yıl güzel bir tema ele alınarak işlendiğini ve kutlandığını ifade eden Şahin, “Bu haftada Peygamberimizi anıyoruz. Aslında peygamberimizi hem anıyoruz hem de anlamaya çalışıyoruz. Ama böyle senede bir konferansla, kısa kısa sohbetlerle anlamak yerine hepimizin evinde sanırım peygamberimizle ilgili bir kitap vardır yoksa da olmalıdır. Peygamberimizin hayatını anlatan onun mücadelesini anlatan bir eseri evinizde ailenizle birlikte okuyarak peygamberi daha yakından tanımaya çalışmalıyız. Herhalde kutlu doğumun bize en güzel hediyelerinden biri bu olur” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.