Ortaca’da “İş Arama Becerileri” Semineri

0
523
Ortaca'da

Ortaca’da “İş Arama Becerileri” Semineri

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulunda, öğrencilere yönelik “İş Arama Becerileri” konulu seminer verildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Muğla İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen seminere öğrenciler ve öğretim üyeleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Muğla İl Müdürü İlyas Sarıyerli, İŞKUR’un programlarına katılan öğrencilerin, okullarda öğrendikleri teorik bilgileri kendi alanlarında çalışarak pratikle destekleme şansı bulduklarını kaydetti.

İŞKUR’un 250 çeşit kurs ve işbaşı eğitim programı bulunduğunu anlatan Sarıyerli, düzenledikleri programların vatandaşları iş sahibi yaptığının altını çizdi. Sarıyerli, “İŞKUR’un düzenlediği işbaşı eğitim programlarına katılan öğrencilerin artık bursları kesilmeyecek. Böylece öğrenci hem ekonomik olarak rahatlayacak hem de piyasayı tanımış, tecrübe kazanmış olacak” diye konuştu.

Ortaca Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Önder Yıldırım bu tür seminerlerin öğrencilere gelecekte iş hayatına atılırken olumlu yönde etki yaptığını ifade etti.

Açılış konuşmalarının ardından iş ve meslek danışmanı Fatih Akkoyun, öğrencilere seminer verdi. Seminerde öğrencilere çeşitli broşürler dağıtıldı.

Ömer Kundakçı

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.