Ortaca’da gösteri ve yürüyüş yerleri

0
523
Ortaca’da gösteri ve yürüyüş yerleri

Ortaca’da gösteri ve yürüyüş yerleri

 

Ortaca ve Dalyan’da toplantı, gösteri ve yürüyüş yapılabilecek alanlar belirlendi.

 

Ortaca ve Dalyan’da siyasi parti, dernek, sendika vb. bazı tüzel kişilik kazanan kuruluşlar ve gerçek kişilerce, izinli olarak düzenlenecek olan toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılacağı alanlar “2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6’ncı ve 26’ncı maddeleri, aynı kanunun uygulanmasına dair yönetmeliğin 3’üncü maddesi hükümleri gereğince” alınan kararlar doğrultusunda belirlendi.

Ortaca’da 1. Nolu miting alanı Otogar arkası giysi pazar yeri, 2. Nolu, Alternatif miting alanı (eski) kamacılar Düğün salonu yanı.

  1. Nolu Yürüyüş Güzergahı (Beşköprü Mahallesi, Vedat Kaban Caddesi ile 118 sokak, Otogar Arkası Giysi Pazar Yerinde bulunan boş alandan başlayarak, Meclis Sokağı takiben Atatürk Bulvarı istikametine doğru devam edilecek. Meclis SokağınAtatürk Bulvarı ile kesiştiği kavşaktan sağa Dalaman istikametine doğru dönülecek. Atatürk Bulvarından Dalaman istikametine doğru devam edilecek. Atatürk Bulvarının Cengiz Topel Caddesi ile kesiştiği kavşaktan sola U dönüşü ile Dalyan istikametine doğru dönülecek. Atatürk Bulvarı üzerinden Dalyan istikametine doğru devam edilecek. Atatürk Bulvarının İstiklal Caddesi ile kesiştiği kavşaktan sola U dönüşü ile ilçe merkezine doğru dönülecek. Dalyan istikametinden ilçe merkezi istikametine doğru devam edilecek. Atatürk Bulvarının Meclis Sokak ile kesiştiği kavşaktan sağa dönülerek Meclis Sokağa girilecek. Meclis Sokağı takiben toplanma yerinde yürüyüş son bulacak)

2.Nolu Yürüyüş Güzergahı (Beşköprü Mahallesi, Halil İbrahim Tolga Caddesi, Işık Düğün Salonu (Kamacılar Düğün Salonu) ile 119. Sokak arasında bulunan alan belirlenmiştir. Toplantı yürüyüşü buradan başlayarak 119. Sokağı takiben Vedat Kaban Caddesi istikametine doğru devam edecek. Vedat Kaban Caddesinden dikey olarak geçilerek 115.Sokağa girilecek. 115.Sokağı takiben Atatürk Bulvarı istikametine doğru devam edilecek. 115.Sokağın Atatürk Bulvarı ile kesiştiği kavşaktan sağa, Dalaman istikametine doğru dönülecek. Atatürk Bulvarından Dalaman istikametine doğru devam edilecek. Bu aşamadan sonra yürüyüş,  115.Sokak kavşağına kadar olan bölümde,1.Nolu yürüyüş güzergahı takip edilerek devam edecek. Atatürk Bulvarının Dalyan istikametinden Ortaca istikametine doğru, Atatürk Bulvarının 115.Sokak ile kesiştiği kavşaktan 115.Sokağa girilecek. 115.Sokağı takiben, Vedat Kaban Caddesinden dikey geçilerek 119.Sokağa girilecek. 119.Sokağı takiben Işık Düğün Salonu önündeki alanda yürüyüş son bulacak)

Dalyan’da Açık Hava Mitingi ve  Gösteri Yürüyüşü toplanma yeri olarak Dalyan Mahallesi  Merkez Camii yanında bulunan Cumhuriyet Meydanı olarak belirlendi..

1 Nolu gösteri yürüyüş güzergahı Dalyan Mahallesinde toplanma yeri Cumhuriyet Meydanı olarak belirlenmiştir. Toplantı yürüyüşü buradan başlayarak Atatürk Bulvarını takiben devam edecek. Çevre Yolu kavşağında tekrar dönülerek Atatürk Bulvarı istikametinden toplanma yeri olan Cumhuriyet Meydanında yürüyüş son bulacaktır. Güzergah üzerindeki kaldırımlar kullanıma dahil değildir.

2 Nolu Alternatif miting alanı ve yürüyüş güzergahı Açık hava mitingi ve gösteri yürüyüşü toplanma yerinin herhangi bir sebeple elverişsiz olması durumunda, Dalyan Mahallesi 227. Sokak ile İztuzu Caddesi arasında kalan Dipdağ Pazaryeri toplanma yeri olarak belirlenmiştir. Toplantı yürüyüşü buradan başlayarak İztuzu Caddesini takiben Metinler Caddesine devam edilecek. Metinler Caddesinden çevre yolu kavşağına doğru devam edilecek ve çevre yolu kavşağından tekrar dönülerek gidiş güzergahı olan Metinler caddesini takiben İztuzu Caddesine girilerek Pazaryeri olan toplanma yerinde yürüyüş son bulacaktır. Güzergah üzerindeki kaldırımlar kullanıma dahil değildir. Yürüyüş güzergahı dönüşü toplantı yerleri dağılma yerleri olarak kullanılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.