Ana Sayfa Gündem ORTACA’DA FENER ALAYI…

ORTACA’DA FENER ALAYI…

0
500

ORTACA’DA FENER ALAYI…

 

Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan: “Cumhuriyet, Zafer’in en büyük ve en kıymetli kazanımıdır” dedi. Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, ise, “Türk gençliği bu emanete hıyanet etmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’in 95. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ortaca’da fener alayı düzenlendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Öğrencilerin ve vatandaşların katıldığı fener alayının ardından Ortaca Belediyesi tören alanında Necati ve Saykolar halk konseri ile devam etti.

-“Türk gençliği bu emanete hıyanet etmeyecektir”

Fener alayının ardından gençlere seslenen Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, “Bu gün küllerinden doğmuş bir vatan yaratan ve ardından halkına verdiği değerin timsali olarak Cumhuriyeti ilan eden Atatürk’ümüzü, saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz” dedi.

Türk gençliğinin Atatürk’ün emanete hıyanet etmeyeceğini vurgulayan Hasan Karaçelik, “95 yıl önce dünyanın birçok ülkesi diktatörlüklerle yönetilirken, halkına güvenen ve devleti halkın seçtiği insanlar yönetecek diyen bir büyük öndere sahip olmanın gururunu bir kez daha yaşıyoruz. 95 yıl önce Cumhuriyeti kurduğunda onu o dönemin gençlerine ve ondan sonra gelecek genç nesillere emanet etti. Ben inanıyor ve güveniyorum ki Türk gençliği bu emanete hıyanet etmeyecek, sonsuza kadar sürdürecektir. Hepimizin Cumhuriyet bayramı kutlu olsun”

 “Cumhuriyet, Zafer’in en büyük ve en kıymetli kazanımıdır”

Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Cumhuriyetin 95. Yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı.

“Cumhuriyetimizin ilanının, en değerli ve en anlamlı yıldönümlerinden birini daha bugün milletçe, kutluyoruz. Türk milletinin, iç ve dış düşmanlarına karşı 95 yıl önce vermiş olduğu bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesinin sonunda elde ettiği Zafer’in en büyük ve en kıymetli kazanımı,  Cumhuriyet yönetimine geçiş kararıdır. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde gerçekleşen muhteşem zaferlerin ardından “Milletin, kendi kaderini artık kendinin tayin edeceği ve milli iradenin her şartta ve her koşulda en üstün bir şekilde tecelli edeceği” bu yönetim şekli, bulunduğumuz coğrafya başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerindeki ülkelerin ve milletlerin günümüzde içine düştükleri durum izlenince, daha kıymetli ve anlamlı hale gelmiştir. Bu nedenle birliğimizin, bütünlüğümüzün ve bağımsızlığımızın en büyük ve en güçlü koruyucusu olan Cumhuriyetimizi her tür tehlikeden korumak ve onu güçlendirmek, asil Türk Milletinin en önemli vazifesidir. Büyük Türk Milletinin sahip olduğu en değerli varlığı olan Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü kutlarken, bu uğurda mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan tüm gazilerimize şükranlarımızı arz ediyor, tüm vatandaşlarımızın ulusal bayramını tebrik ediyorum.”

ÖMER KUNDAKÇI

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.