Ortaca’da 23 Nisan törenleri

0
440
Ortaca’da 23 Nisan törenleri

Ortaca’da 23 Nisan törenleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı Ortaca’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Okullarda yapılan kutlamaların yanı sıra ortaca Cumhuriyet meydanında da tören düzenlendi.

Törene protokol ile birlikte daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve okullarını temsilen öğrenciler katıldı.

Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Şahin yaptığı konuşmada, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış tarihi olan 23 Nisan gününün, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından siz çocuklara armağan edilişinin 93. yılını kutluyoruz” dedi. 

Şahin “Cumhuriyetin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta hem de siz gençlere verdiği önemi ifade etmektedir. Bu günü milli birliğimizi güçlendirmek, birbirimize olan sevgimizi ve dayanışma ruhunu pekiştirmek, muasır medeniyet seviyesine ulaşma hedef ve kararlığımızı güçlendirme şuuruyla kutlamalıyız. Büyük amaçlar, büyük fedakârlıklar gerektirir. Ulusumuzun hak ettiği güzel gelecekler, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz siz gençlerin azim ve kararlılığıyla olacaktır. Bu konuda sizlere güvenimiz tamdır. Bu duygularla her 23 Nisan’da tıpkı bu mevsimde açan tomurcuklar gibi bu bayramda da başta ülkemiz olmak üzere dünyamızda ve en yakın çevremizde sevgi, saygı, barış, hoşgörü ve kardeşlik tomurcuklarının yeşermesini dilerim. Bayramınız kutlu olsun”.

Ömer KUNDAKÇI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.