Ortaca’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü

0
618
Ortaca’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü

Ortaca’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü

Ortaca’da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98’inci yılı dolayısıyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Ortaca tören alanında düzenlenen ilk törende Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Gürkan Gündüz, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Ortaca şubesi başkanı Hüseyin Çakır tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Gürkan Gündüz günün anlamını belirten konuşma yaptı. Törene Şehit ve gazi yakınları, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98’inci yılı törenleri Şehitlik ziyareti ve şehitler için dua okunmasıyla devam etti.

Ortaca Ortaokulu konferans salonunda şiirler okundu, ‘Yetim Ali’ piyesi ile ‘Çanakkale Destanı’ adlı oratoryo sergilendi. Etkinlikler Ortaca Şehitleri için hazırlanan slâyt gösterimiyle sona erdi.

Ömer KUNDAKÇI – Ümran OKUR

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.