Ortaca – Sokak hayvanlarına bıçaklı saldırı

0
254

Ortaca – Sokak hayvanlarına bıçaklı saldırı

Ortaca’da kendisine saldırdığı iddiasıyla 1 köpeği bıçaklayarak öldüren, birini de yaralayan kişi aranıyor.

 

Edinilen bilgiye göre gece geç saatlerde ortaca Otogar yakınlarından geçen bir motosikletli kendisine saldıran sokak köpeğini elinde bıçakla yaraladı.

Vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakla yaralanan köpeklerden biri olay yerinde telef oldu. Diğeri ise yaralı olarak kaçtı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Ortaca Hayvan Dostları Derneği görevlileri yaralı köpeği HAYDOS merkezine götürerek tedavi altına aldı.

Olayla ilgili olarak Ortaca Hayvan Dostları Derneği başkanı Türkan Dağdelen Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. Otogarda bulunan güvenlik kameraları incelemeye alındı.

Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) başkanı Türkan Dağdelen, sorumluların bir an önce bulunarak cezalandırılmasını istedi.Otogar civarında dolaşan Sokak hayvanlarının HAYDOS veya belediye tarafından kısırlaştırılmış ve aşıları yapılmış köpekler olduğunu ifade eden Dağdelen, “bu hayvanları sevmek zorunda değilsiniz, bunların istekleri bir lokma ekmek” dedi.

-HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen “keşke bir trafik kazası olsaydı derdik olmuştur. Ama bu trafik kazası değil. Kasıtlı olarak bir şahıs tarafından öldürülmüş bir köpek. Gerekçe ise saldırdı. Bunu öldürüyor diğerini de yaralıyor. Diğeri bir bıçak darbesiyle kurtulup kaçıyor. Biz her zaman şunu diyoruz. Köpek belki ısırmış olabilir onda hiçbir sıkıntı yok. Ama bizi arayabilirdi çünkü bir insan bana bir tokat vursaydı ben bıçaklayacakmıydım. Biz gider alırdık köpeği bir daha salmazdık sokağa. Biz köpek öldüren, hayvan öldürenin insan öldüreceğini de söylüyoruz. Ve acilen bu suçlunun bulunmasını istiyoruz. Çünkü o saatte otogarda tatilciler var, gençler var. Eli bıçaklı birinin ortalıkta dolaşmasını, aynı havayı solumasını istemiyoruz”

Olayla ilgili güvenlik kameralarından kimliği tespit edilen Z.Ç.K aranıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.