Ortaca SGK Müdürü Özkan; “Yapılandırma yapanlara dikkat!”

0
466
Ortaca SGK Müdürü Özkan;
?????????????

Ortaca SGK Müdürü Özkan;

“Yapılandırma yapanlara dikkat!”

 

Ortaca SGK Müdürü Özkan Arslan, Sosyal Güvenlik Kurumuna Prim borcu yapılandırmanız bozulabilir.Peşin ödemeler ile İlk taksit ödemelerinin son günü 02.01.2017

Konuyla ilgili açıklama yapan Özkan, “Bilindiği üzere, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında getirilen ödeme kolaylığından faydalanmak için müracaatta bulunanlardan, borçlarını peşin ödeyecekler ile taksitle ödeyecek olanların ilk taksit ödeme süreleri 31 Aralık tarihinin Cumartesi gününe rastlaması nedeniyle, 02.01.2017 günü sona ermektedir.

6736 Sayılı Kanunun 10. Maddesinin altıncı fıkrasında, önceki yapılandırma kanunlarından farklı olarak, ilk (2) iki taksitin süresinde ve tam olarak ödenmemesi halinde yapılandırmanın bozulacağı hükme bağlanmıştır.

İlk 2 (iki) taksitin süresinde yatırılmaması ya da eksik yatırılması halinde yapılandırma ihlal edilerek bozulmuş olacağından, Vatandaşlarımızın bu konuya özellikle dikkat etmeleri faydalarına olacaktır.

Bu itibarla, son ödeme günü yaklaşan (02.01.2017) peşin ve ilk taksit ödemelerinin muhakkak surette tam ve süresini geçirmeden ödenmesi gerekmektedir”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.