Ortaca İzmir Fuarında tanıtıldı

0
462

Ortaca İzmir Fuarında tanıtıldı

Türkiye’nin en köklü fuarlarından olan İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapılarını 86’ncı kez ziyaretçilere açtı.

Teması inovasyon-enerji, partner ülkesi Rusya Federasyonu, onur konuğu ili Muğla olan İzmir Enternasyonal Fuarı, 27 Ağustos’a kadar açık kalacak. Ortaca Belediyesi de fuarda stand açarak bölgenin tanıtımına katkı sağladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 18-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 86. İzmir Enternasyonal Fuarı on gün sürecek. Etkinliklerle İzmir ticaret, kültür, sanat ve eğlencenin merkezi olacak. Teması inovasyon-enerji, partner ülkesi Rusya Federasyonu, onur konuğu ili Muğla olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın açılışı İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

-Ortaca Belediyesinin standı ilgi gördü

Muğla’nın onur konuğu olduğu fuarda Ortaca’nın Sarıgerme, Dalyan ve diğer mahallelerinde bulunan tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin bulunduğu alanların tanıtımı yapıldı.

Ortaca ve bölgesinde yetişen Ortaca narı, adaçayı, kekik, nar suyu, nar ekşisi, çam balı gibi bazı ürünleri dağıtıldı. İlçenin tarım, ticaret ve turizmin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetleri hakkında detaylı bilgilendirilmelerin yapıldığı stantta, ziyarete gelen vatandaşlara şapka, broşür, cd ve nar lokumu hediye edildi.

-Tatilin 12 ay adresi Ortaca

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve Ortaca Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kuş Fuara gelen ziyaretçileri stantda karşıladılar. Gelen ziyaretçilere Ortaca hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve Başkan Yardımcısı  Mehmet Kuş, tatilin doğru adresinin Ortaca olduğunu ve  yılın 12 ayında tüm tatilcileri Ortaca’ya beklediklerini dile getirdiler.

Açılışa, Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandri Novak, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, eski bakan Kürşat Tüzmen, işadamı Ali Ağaoğlu, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, ilçe belediye başkanları ile Türkiye, Rusya Federasyonu ve 13 ülkeden çeşitli bakanlıkların yetkilileri ile iş insanları katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.