0
1443

Ortaca Engelliler ve İnsan Hakları Araştırma Derneği başkanı Zeynal İncesu:

“İnşallah mağduriyet yaşamayız”

Ortaca Engelliler ve İnsan Hakları Araştırma Derneği başkanı Zeynal İncesu, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan filo yönetim merkezi ile Muğla genelinde toplu taşıma hizmeti veren araçların 7/24 gözetim altında tutulması, hem yolcunun hem de toplu taşıma hizmeti veren şoförün menfaatine olduğunu söyledi.

-Toplu Taşıma Gözetim Altında

Muğla genelinde Toplu Kara Taşımacılığı yapan, dönüşüme giren 1350 adet Özel Toplu Taşıma (ÖTTA) ve belediye araçlarının anlık ve geçmişe dönük kamera görüntüleri ile izlenmesi, araç takip sistemi üzerinden 7/24 hız,  rölanti, sefer saatlerine ve durak yerlerine uygun çalışıp çalışılmadığı gibi denetimler Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor.  Filo sistemiyle ayrıca toplu kara taşımacılığını kullanan vatandaşların 444 48 01 Muğla Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi üzerinden bildirdikleri şikâyet, soru, talep ve önerilerine birimde görevli  personel ile anında çözüm üretilmesi amacı ile hizmet veriyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada “Canlı kamera sistemlerine geçiş sürecinde olan, fakat şu an sisteme entegre olmayan araçların kamera görüntüleri de saha içinde görev yapan araç takip görevlileri tarafından, araçlardan temin edilerek genel merkezde inceleniyor. Alınan görüntü ve anlık veriler sayesinde araç seferlerini zaman çizelgesine uygun olarak takip edebiliyoruz. İletişim operatörleri ile sahada meydana gelen her türlü olayı, şoför ve yolcuların durumunu anında görerek müdahale şansı buluyoruz.” ifadeleri yer aldı.

-“İnşallah mağduriyet yaşamayız”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Denetimli Özel Halk Minibüslerinde yaşanan sıkıntıları yargıya taşıdığını söyleyen Ortaca Engelliler ve İnsan Hakları Araştırma Derneği başkanı Zeynal İncesu, “65 yaş üstü vatandaşları ücretsiz taşıyan minibüslerin bir çoğunda yolcuya karşı olumsuz bir tavır sergileniyor, engelliler ile ilgili de kullanılması gereken rampaların kullanılmak istenmiyor. Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan filo yönetim merkezi ile 24 saat takip le bu sorunun çözüleceğini umuyoruz” dedi.

MELAHAT KANBUR

 

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.