Ortaca Devlet Hastanesi inşaatı devam ediyor

0
175
Ortaca Devlet Hastanesi inşaatı devam ediyor

Ortaca Devlet Hastanesi

inşaatı devam ediyor

 

Ortaca’da TOKİ tarafından yaptırılan 100 yataklı Devlet hastanesinin inşaatı devam ediyor. Büyük bölümü tamamlanan hastanenin yaklaşık 4 ay sonra yüklenici firma tarafından bitirilerek teslim edileceği bildirildi.

 

Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu inşaat aşamasındaki Ortaca Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Firma yetkililerinden hastane inşaatı hakkında bilgi alan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, sağlık alanında yapılan yatırımlar ile Muğlalı vatandaşların tedavi için il dışına gitmelerine gerek kalmadığını dile getirdi.

Hasta odalarındaki konforun ülkenin geldiği seviyeyi göstermesi açısından önemli olduğunu belirten Öztürk, hastanenin en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması için gerekli çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Ortaca Devlet Hastanesinin inşaatının son sürat devam ettiğini söyleyen Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu ise, “bölgemizin ihtiyacı olan fiziki kapasitesi yenilenmiş hastanelerin bir tanesi daha Ortaca’da tamamlanacak, yaz aylarında yeni hastanemizde hizmet vermek istiyoruz. En büyük problemlerimizden birisi olan fiziki şartların yenilenmesi için destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Muğla’da bu sene içerisinde Ortaca Devlet Hastanesi’nin yanı sıra Eğitim Araştırma Hastanesi, Datça Devlet Hastanesi ve Muğla merkezde Ağız Diş Sağlığı polikliniği yenilenecek” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.