Ortaca Belediye Meclis üyesi Serpil Koç, “Ortaca Gadıneli kooperatifimizi Türkiye’ye tanıttık”

0
630
Ortaca Belediye Meclis üyesi Serpil Koç, “Ortaca Gadıneli kooperatifimizi Türkiye’ye tanıttık”

Ortaca Belediye Meclis üyesi Serpil Koç,

“Ortaca Gadıneli kooperatifimizi

Türkiye’ye tanıttık”

 

 

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde düzenlenen, (LYKA) Lüleburgaz Yıldızlar Kadın Akademisi’nde verilen seminere Muğla’yı Ortaca Belediye Meclis üyesi Serpil Koç temsil etti.

 

Ortaca Belediye Meclis üyesi Serpil Koç, toplantıda kooperatifçilikle ilgili eğitimler verildiğini söyledi.

Ortaca Belediye Meclis üyesi Serpil Koç, “Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen kadın kooperatifleri başkan ve temsilcilerinin katıldığı, 5 gün süren seminerde, e-ticaret, temel bilgisayar okuryazarlığı eğitimi, web sitesi kurulumu eğitimi, sosyal medya ve dijital pazarlama gibi konularda bilgiler verildi. Yapılan seminerde kısa süre önce Ortaca Belediyesi işbirliğinde kurduğumuz Ortaca Gadıneli Kadın Girişimi Üretim ve İşletim Kooperatifi’ni tanıtma fırsatı bulduk. Lüleburgaz Yıldızlar Kadın Akademisi’nde aldığımız eğitimlerle buradaki çalışmalarımızı daha da geliştirebiliriz diye düşünüyorum. Elde ettiğimiz tecrübeleri paylaşmak için karşılıklı ziyaret ve bilgi alışverişi ile geliştireceğiz” dedi.

 

Serpil Koç, kooperatifler arasında ürün alışverişi yapılacağını, bunun da kooperatiflerin hem pazarlama hem de tanıtımında büyük katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

 

Serpil Koç, “Lüleburgaz Yıldızlar Kadın Akademisi seminerine bizleri davet ederek hem gelişmemizi sağlayan hem de Ortaca Gadıneli Kadın Girişimi Üretim ve İşletim Kooperatifi’ni tanıtma fırsatı veren Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, bir önceki belediye başkanı Emin Halebak, tüm belediye çalışanları ve yöneticilerine, Lüleburgaz Yıldızlar Kadın Akademisi ve buraya katılmamızı sağlayan Ortaca Belediye Başkanımız Hasan Karaçelik’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

– Lüleburgaz Yıldızlar Kadın Akademisi seminerine, Lüleburgaz/Kadın Akademisi Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi, Balıkesir/Gönen Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Muğla/Ortaca Gadıneli Kadın Girişimi Kooperatifi, Antalya-Muratpaşa/S.S. Turizm Gıda Çevre Kadın Girişimi Üretim ve İletişim Kooperatifi, Antalya-Konyaaltı/S.S. Engelliler ile Engelli Çocuk Annelerine Destek Kadın Girişimi Üretme ve İşletme Kooperatifi, Ayvalık/Gençişi Kooperatifi, Artvin Kadın Girişimciler, Tekirdağ-Süleymanpaşa/Hayal Adası Kadınları, Silivri Çiftçi Kooperatifi, Aydın-Kuşadası/Kuşadası Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi başkan ve temsilcileri katıldı.

ÖMER KUNDAKÇI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.