Ortaca Belediye başkanı tanıtım için “Yola çıktı”

2
595
Ortaca Belediye başkanı tanıtım için “Yola çıktı”

Ortaca Belediye başkanı tanıtım için “Yola çıktı”

Okulların tatile girmesi iç turizmi hareketlendirdi. Bunu fırsat bilen Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’de tanıtım broşürlerini alıp trafik ışıklarında dağıtımını başlattı.

Muğla’nın önemli turizm merkezlerinden Dalyan ve Sarıgerme’nin bağlı bulunduğu, Ortaca ilçe belediyesi okulların kapanıp, iç turizmin hareketlenmesini fırsat bilip tanıtım atağına geçti.

Belediye başkanı Hasan Karaçelik yöreyi tanıtan broşürlerle ilçe merkezinden 20 kilometre önce dağıtım çalışması başlattı.

Başkan Karaçelik: “Dalyan ve Sarıgerme gibi önemli turizm merkezlerine sahip ilçemizin dezavantajlarını aşmak istiyoruz. Genç bir ilçe olmamız ve karayolunun ilçe merkezi dışından geçiyor olması bilinilirliğimizi azaltıyor. Özel araçlarıyla seyahat eden vatandaşlarımız ilçemizi fark etmeden geçebiliyor. Biz de tanıtım çalışmalarımızın bir parçası olarak bu yöntemi de kullanmayı uygun bulduk. Seyahate çıkan vatandaşlarımıza o çok duydukları, bildikleri Dalyan, Sarıgerme yöresinden geçmekte olduklarını hatırlatıyoruz. Avrupa’nın bir numaralı plajı seçilen, CarettaCarettakaplumbağalarıyla ünlü İztuzuve Sarıgerme plajlarında denize girmeden, Türkiye’nin tanıtım yüzü Kaunos Kaya Mezarları manzaralı Dalyan Deltası ve Köyceğiz Gölü’nde tekne yolculuğu yapmadan gitmeyin diyoruz” dedi.

Ömer Kundakçı

2 YORUMLAR

  1. Ortaca’ya her iki yönden girişte,üzerinde NARENCİYE,NAR,PAMUK,DOMATES,SARIGERME,DALYAN,CAUNOS gibi bize özgü figürler olan, güzel bir TAK yaptırsak,broşürle berebar,BİR BARDAK NAR SUYU ya da BİR BARDAK LİMONATA da ikram etsek,mesela,çok küçük şişelerde bir pişirimlik ARI ZEYTİNTAĞI ya da ÇAM BALI hediye etsek mesela,vakti olanlar için küçük birer çadırımız olsa ve burada bir yandan çay,su vs ikram ederken diğer yandan da hemen küçük bir sunum yapsak mesela…

  2. Önümüzdeki günlerde,Emniyet ile ortak bir tanıtım projesi yapmayı düşünüyoruz,”EMNİYET KURALLARINA UYALIM,CEZA DA YEMEYELİM,ACI DA GÖRMEYELİM” buyrun PORTAKALIMIZDAN yiyelim,HASTALIK GÖRMEYELİM,GÜZEL ORTACA’mızı GÖRELİM,diyeceğiz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.