“Ömer Alper bebek” hastanenin maskotu oldu

0
456
“Ömer Alper bebek”  hastanenin maskotu oldu

“Ömer Alper bebek”

hastanenin maskotu oldu

Muğla’nın Dalaman ilçesinde 5 gün önce çöp konteynerına atılan 2 günlük bebek için hastane personeli seferber oldu.

Sağlık Memuru Ömer Turgut ile Hastane doktoru Dr. Alper Murat İpor’un ismi verilen “Ömer Alper” bebek hastanede el üstünde tutuluyor. Bebeğin yanında 24 saat hemşire görev yapıyor.

-Göbeği hastane bahçesine gömüldü

Çöp konteynırında hurda toplayan bir kişi tarafından bulunan bebeğin göbek bağı ise hastanede düştü. Ömer Alper bebeğin göbeği hastane personeli tarafından hastane bahçesine gömüldü.

-Hastanenin maskotu oldu

Ömer Alper hakkında bilgi veren Dalaman Devlet Hastanesi başhekimi Şirin Atasoy Tekin “Bebek bizde bugün 4. gününü tamamlayacak, sağlık durumu, genel durumu gayet iyi. Mamayla besleniyor. Çocuk doktorumuz sağlık kontrollerini yapıyor. Besleniyor uyuyor, kimseye zararı olmayan sakin bir bebek. 24 saat bizzat hemşire gözetiminde, yardımcı temizlik elemanları da bakımına yardımda bulunuyorlar. Her sabah ve akşam çocuk doktorumuz tarafından muayenesi yapılıyor” dedi.

Hastane personelinin bebekle çok yakından ilgilendiğini anlatan başhekim Şirin Atasoy Tekin “Önümüzdeki günlerde bebeğin uygun bir aileye verileceği bize söylendi. Bizde bekliyoruz şu anda. Ömer Alper’i herkes sevmek öpmek istiyor. Çocuğu görünce, “biz bunu çok öpmek istiyoruz. çok seviyoruz” diyorlar. Yanından bir an olsun ayrılmak istemiyorlar. Neredeyse eve götürüp bakmak istiyorlar” diye konuştu.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Özlem Yıldızhan ise; “Bebeğimiz geldiği günden beri bakımını aksatmadan ilgileniyoruz. Hastanemizin de maskotu oldu artık. Personelimiz tarafından. Ömer Alper ismi konuldu, isim babalığını yaptık. Kendisine çok alıştık, ayrılışı biraz zor olacak” dedi.

-53 aile sırada bekliyor

Muğla Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu da yaptığı açıklamada “Muğla genelinde 53 ailenin evlat edinmek için beklediğini belirtti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu şöyle konuştu: “Ömer Alper bebeği tedavilerinin ardından teslim alacağız. Erkek bebek bekleyen sıradaki aileye ‘Geçici Bakım Sözleşmesi’ ile vereceğiz. Aile bir yıl denetlenecek. Yapılan ziyaret ve denetlemelerin ardından, bebek aileye uyum sağlarsa, aile bir yılın ardından bebeği evlat edinmek için ilgili mahkemeye başvuracak.”

-Anne her yerde aranıyor

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek “Bebek hastanede sürekli gözetimimiz altında, sağlık durumu çok iyi, çöp konteynırına bırakan kişinin ise arama çalışmaları devam ediyor” dedi.

Ömer Kundakçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.