“Ökkeş” kırmızı halıda…

0
734

“Ökkeş” kırmızı halıda…

Dalaman ve bölgesinde çekilen, “Mezarcı” filminin galası yapıldı. Sahibi tarafından yıllar önce sokağa terkedilen çoban köpeği “Ökkeş” sanatçılarla birlikte kırmızı  halıda basına poz verdi.

Talip Karamahmutoğlu’nun yazıp yönettiği ve oyuncu kadrosunda Emre Altuğ, Nilay Erdönmez, Orhan Aydın, Mustafa Uzunyılmaz, Turan Özdemir, Sadık Gürbüz, Hikmet Karagöz, Adem Yılmaz, Hakan Eksen ve Bülent Çiftçi gibi isimlerin yer aldığı “Mezarcı” filminin galası yapıldı.

Filmin başrol oyuncuları başta olmak üzere konuk oyuncular Selma Kutluğ ve Anta Toros’un da katılım gösterdiği galaya ilgi büyük oldu. Sanat dünyasından birçok tanınmış ismin bir araya geldiği gala gecesinde film, eleştirmenlerden de tam not aldı.

Mezarcı filminin galasına, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ve Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) başkanı Türkan Dağdelen de katıldı.

HAYDOS başkanı Türkan Dağdelen, filmin bazı bölümlerinin Hayvan Dostları Derneği Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde çekildiğini ve barınakta yıllar önce sahibi tarafından sokağa terkedilen çoban köpeği “Ökkeş”inde rol aldığını söyledi.

Dağdelen, Galaya filmde rol alan Ökkeş’in de davet edilmesinin topluma sokak hayvanları konusunda sosyal bir mesaj verilmesi açısından önemli olduğunu ifade etti.

Melahat Kanbur-Gürcan Kundakçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.