Okçuluk Muğla İl Şampiyonası yapıldı

0
725

Okçuluk Muğla İl Şampiyonası yapıldı

Muğla Atatürk Stadyumu’nda, Okçuluk Okul Sporları Muğla İl Birinciliği sona erdi. Ortaca Gençlik Spor kulübü okçuluk sporcuları olan sporcular, 10 kişilik kafile ile 7 madalya alarak döndüler

Minikler, Küçükler, Yıldızlar, Gençler kategorisinde yapılan karşılaşmalar sonunda, kategorilerinde ilk 3 sporcu;5-7 Haziran’da Antalya’da yapılacak olan Okçuluk Okul Sporları Türkiye Finallerinde, okullarını temsil edecekler.

Minikler, Küçükler kategorisinde 18×2=36 atış,30 metre mesafe; Yıldızlar ve Gençler kategorisinde 18×2=36 atış,60 metreden yapıldı. Ortaca Final Okulları, 2 sporcuyla katıldığı turnuvadan 2 madalya ile döndü. Küçükler Kızlar Kategorisinde Gülenay Güneş İl 2., Küçük Erkekler Kategorisinde Çınar Özden İl 2. oldu.

Ortaca Özalp Koleji,5 sporcu ile katıldığı turnuvadan 3 madalya ile döndü. Minik Kızlar Kategorisinde  Ada Yeşilay İl 1., Yıldız Kızlar Kategorisinde İleay İren Cenik  İl 1., Küçük Kızlar Kategorisinde Berra Madenci  il 4. oldu.

Ortaca İmam Hatip Ortaokulu, 2 sporcu ile katıldığı turnuvadan 2 madalya ile döndü. Küçük Kızlar Kategorisi  İl 1. Kübra Yalçın, İl 3. Betül Yalçın oldu.

Sporcuların derece almalarında en büyük pay, Ortaca Gençlik Spor kulübü okçuluk antrenörü Ayşe Salgın’ın oldu. Okçuluk Türkiye Finalleri 5/7 Haziran’da Antalya’da yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.