Öğrencilerin yemek ve taşıma sorunu çözüldü

0
478
Öğrencilerin yemek ve taşıma sorunu çözüldü

Öğrencilerin yemek ve taşıma sorunu çözüldü

 

Ortaca genelinde okulların açıldığı günlerde taşımalı sistem öğrencilerinin yaşadığı yemek ve taşıma sorunu çözüldü. Sorunun çözülmesiyle birlikte bin 200 öğrenci servis hizmeti ve okullarında sıcak yemek yeme imkanına kavuştu.

 

Okulda dağıtılan yemeklerden alan Ortaca Güzelyurt Şehit Asteğmen Tayyar Milat İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri uygulamadan memnun olduklarını ve dağıtılan yemekleri beğendiklerini söylediler.

Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Enver Ekmekçi, Emniyet Müdürü İsmail Ayhanve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Hasgül, taşımalı sistemde eğitim görenGüzelyurt Şehit Asteğmen Tayyar Milat İlkokulu ve Ortaokulu’nda incelemelerde bulundular.

Okul Aile Birliği başkanı Gülsoy Karakaş, okulun ilk açıldığı haftada sorun yaşandığını söyledi.

Karakaş, “bir ve ikinci haftada yemek ve taşıma sorunumuz oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, kaymakamımız ve okul müdürümüzün sayesinde çözüldü” dedi.

Sorunun ilk hafta yaşandığını ve çözmek için çaba sarfettiklerini anlatan Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, “problem Büyükşehir Belediyesinin taşıma hatlarının olduğu, taşıma hizmeti verdiği yerde biz öğrenci taşıma hizmeti veremiyorduk. Büyükşehir Belediyesi kendi taşıma hizmetinin yetersiz kalabileceğine dair bize yazı vermesine müteakip milli eğitim müdürlüğü ile hızlı bir şekilde karar alarak taşıma problemini çözdüler. Önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimizi taşımaya başlayacağız. Yemek ile olan problemi hemen çözdük. Çocuklarımız Dalyan’daki Turizm Otelcilik Lisesindeki öğrencilerimizin temiz hijyenik ortamda yaptıkları yemekleri yiyorlar. Taşıma kapsamındaki tüm öğrencilerimiz bu imkandan faydalanıyorlar. Böylece taşıma ve yemek sorunu çözüldü. Öğrencilerimizin ve velilerimizin problemini çözdüğümüz için biz de mutluluk duyuyoruz” dedi.

Ortaca’nın eğitimde Muğla’da iyi durumda olduğunu da ifade eden Ürkmezer, “2016-2017 Eğitim öğretim yılında öğrencilerimize kazasız belasız bir yıl diliyorum. Geçen yıl gösterdikleri başarıyı bu yıl da göstermelerini temenni ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.