Köyceğiz’de “Aile İçi İletişim Semineri”

0
404
Köyceğiz’de

Köyceğiz’de “Aile İçi İletişim Semineri”

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Köyceğiz 75. Yıl Halk Kütüphanesi toplantı salonunda Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında Köyceğiz Müftülüğüne bağlı din görevlilerine yönelik “Aile İçi İletişim Semineri” düzenledi.

Seminere Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Köyceğiz ilçe Müftüsü Hüseyin Çekin ve Merkez ve köylerde görev yapan 44 din görevlisi katıldı. 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu “Sağlıklı bir toplum yapısına kavuşmak için bu seminerleri yapmaktayız. İlerleyen günlerde buseminerlerimizi daha da yaygınlaştıracağız. Aile içi iletişim ve yaşam becerilerinin artması ile çıkma ihtimali olan birçok sorunun önüne geçebiliriz. Hedefimiz ilimizde Sağlıklı bir toplum yapısına ulaşmaktır” dedi. 

Köyceğiz Müftüsü Hüseyin Çekin “Köyceğiz İlçe Müftülüğü olarak Aile içi İletişim Eğitimlerine köylerinde halkla içiçe olan ve halka rol model olma gibi bir sorumluluğu doğal olarak üstlenen din görevlilerimizden  başlanması sevindiricidir. Bu eğitimi alan din görevlisi arkadaşlarımız; görev yaptıkları yerlerde eğitimini aldıkları konularda halkımızı aydınlatacaklar; mutlu, sağlam ve sağlıklı aile yapısına katkıda bulunacaklardır” ifadelerini kullandı. 

Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale ise konuşmasında “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğümüzün gerçekleştirdiği bu eğitimler sağlıklı bir aile yapısına kavuşmak için çok önem taşımaktadır. Bu konuda gösterdiği duyarlılık nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüze ve personeline teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Programa AEP ( AileEğitimProgramı) kapsamında Psikolog Semra Karaağaçlı, Sosyal Hizmet Uzmanı Neslihan Han ve İl Müdür Yardımcısı Vedat Tunç’un verdiği eğitimlerle devam edildi. Din görevlilerinin talepleri doğrultusunda bir sonraki toplantının eşleriyle birlikte yapılması kararlaştırıldı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.