Öğrencilere İtalya’da denizcilik eğitimi

0
472
Öğrencilere İtalya’da denizcilik eğitimi

Öğrencilere İtalya’da denizcilik eğitimi

 

Köyceğiz ‘de faaliyet gösteren Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Erasmus+Hıgh Tıdes” projesi kapsamında İtalya’da denizcilik eğitimi aldı

Köyceğiz ilçesinde faaliyet gösteren Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Erasmus+Hıgh Tıdes” projesi kapsamında İtalya’da denizcilik eğitimi aldı.

Köyceğiz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 13 öğrenci ve 3 öğretmen, Erasmus+ Hıgh Tıdes projesi kapsamında 28 Mayıs – 04 Haziran tarihleri arasında “Istıtuto Tecnologıco Statale Trasportı E Logıstıca Leone Accıaıuolı” adlı denizcilik okulunun ev sahipliğinde İtalya – Ortona’da denizcilik eğitimlerine katıldı.

Türk öğrenciler İspanyol, Fin, İtalyan ve İngiliz yaşıtları ile denizde manevra, radar, seyir, denizde güvenlik ve ISPS derslerine katılıp yabancı dillerini geliştirme fırsatı yakaladı.

Programın son gününde öğrenciler, Roma’nın tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı yakaladı.

Okul müdür yardımcısı Taylan Acar, Erasmus sayesinde okullarını diğer ülkelerin okulları ile kıyaslama şansı yakaladıklarını söyledi.

Kendi eksiklerini görme fırsatı yakaladıklarını belirten Acar, “Öğrencilerimizi gelecekte daha iyi birer denizci olmaları yolunda motive ettik.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.