Öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor

0
453
Öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor

Öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor

103

 

Orman Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde hazırlanan Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi (GEF5) kapsamında Köyceğiz ilçesinde 4 ve 5. sınıf öğrencilerine bilgilendirme semineri düzenlendi.

 

2018 yılına kadar yürütülecek olan Projede, Muğla’nın yanı sıra Antalya, Mersin, Adana ve Kahramanmaraş yer alıyor.

GEF projesinin önemine değinen ve projeyi anlatan Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara; projenin, biyolojik çeşitliliği koruma, arttırma, iyileştirme, çevresel değerlere önem vermenin yanında entegre orman yönetimini bölgede yaşayanlarla yapmayı hedeflediğini ifade etti.

Muğla Valisi Amir Çiçek ise; projenin 5 bölgede işletme müdürlüklerine verilen bir görev olduğunu söyledi.

Çiçek, “Köyceğiz işletme müdürlüğümüzün seçilmesinin sebebi bu bölgedeki orman değerlerinin yüksek olması, Birleşmiş Milletler kalkınma programı çerçevesinde Birleşmiş Milletler fonu, Orman Genel Müdürlüğümüzün ve Orman Bakanlığımızın sürdürdüğü 2018 yılına kadar sürecek bir proje. Biz çocuklarımıza daha öğrenci iken çevre sevgisini aşılayabilirsek verdiğimiz eğitim daha da anlam kazanır” diye konuştu.

Köyceğiz Zeytinalanı İlkokulu’nda düzenlenen seminerin ardından Muğla Valisi Amir Çiçek, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan’ın da katılımıyla öğrencilere Orman Genel Müdürlüğü tarafından içerisinde okul çantası, tişört, satranç takımı, şapka, suluk, kalemlik, kalem, silgi, ajanda ve aktivasyon kartları bulunan eğitim seti dağıtıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.