Öğrencilerden özel kermes

0
454
Öğrencilerden özel kermes

Öğrencilerden özel kermes

 

OMR_0050 OMR_0042

 

Ortaca Güzelyurt mahallesindekiÖzel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitim gören zihinsel engelli öğrenciler atölye çalışmalarında kendi ürettikleri el sanatlarını düzenledikleri kermesle sergilediler.

 

Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinden gelerek eğitim gören İlkokul, Ortaokul ve Lise kademesindeki 53 öğrencinin sergilediği ürünler katılımcılar tarafından satın alınarak öğrencilere ve okula maddi katkıda bulundular.

Ortaca Kültür parkta düzenlenen kermese, Muğla Valisi Amir Çiçek’in eşi Hülya Çiçek, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Ortaca Belediye Başkanı HasanKaraçelik, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Ortaca Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Şammas Güzel, okulda 53 öğrencinin eğitim gördüğünü, amaçlarının engelli öğrencilerin toplumdaki yaşamlarını kolaylaştırıcı eğitim programlarını yürütmek olduğunu söyledi.

Çocukları mesleki anlamda da yetiştirerek, onların da bir şeyler yapabildiğini göstermeyi hedeflediklerini anlatan Güzel, “Kermesimizde çeşitli ürünler sergiliyoruz. Bu ürünler, öğretmenlerin eşliğinde okulumuzdaki öğrencilerin el emeği ürünlerdir. Çocuklar keçeden çanta, magnet ve çeşitli süs eşyaları yapıyorlar. Son olarak da sağlığa zararı olmayan farklı desenlerde kokulu sabunlar da ürettik” dedi.

Güzel, kermesten elde edilen gelirin, engelli öğrencilerin eğitimi için kullanılacağı bildirildi.

Hülya Çiçek ise, dezavantajlı grupların eğitimin ve topluma kazandırılmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

Eğitimin 7’den 70’e herkes için gerekli olduğunu vurgulayan Çiçek, “Engelli bireylerimiz için daha özverili ve sabırla olması gerektiğine inanıyoruz. Devlet olarak engelli bireylerimizin her zaman yanındayız. Kermesteki ürünler de çok güzel. Hepsi o kadar emek ve sevgiyle yapılmış ki hangisine el atacağımızı şaşırıyoruz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kermese vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.