Öğrenci dostları bir arada

0
431
????????????????????????????????????

Öğrenci dostları bir arada

 

Ortaca’dan çeşitli üniversitelerde eğitim gören öğrenciler ve aileleriyle Günlüklük restaurantta düzenlenen tanışma yemeğinde bir araya geldi.

Öğrencilerle sohbet eden ortaca Belediye başkanı Hasan Karaçelik, “teknoloji üretecek bilime önem vermek zorundayız” dedi.

Einstein’in, ‘Bilim ve Sanattan yoksun toplumlar, önüne yem atılıp yumurtası toplanan tavuklar gibidirler’ sözüyle eğitimin bir ülke için ne kadar değerli olduğunu vurgulayan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, “bilim, teknoloji, eğitim toplumun hayat damarlarından biridir bunu hepimiz biliyoruz. Ancak uzun yıllardan beri ülkemizde eğitim kalitesinin çok düşük olduğunu da hepimiz biliyoruz” dedi.

Türkiye’nin milli bir eğitim politikası çizip derhal gündeme sokmak zorunda olduğunu savunan Hasan Karaçelik, “Yeni yapılan bir araştırmada 68 ülke arasında Matematik, Biyoloji, Temel bilimlerde 45’nci sırada olduğumuz uluslar arası kuruluşlar ve kurumlar tarafından tespit edildi. Türkiye dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek isterken. 45’nci sırada olan bilim seviyesiyle buna giremeyeceği hepimizin malumu. Teknolojiyi üreten ülkeler bize, bilim satıyorlar, akıl satıyorlar, teknoloji satıyorlar. O zaman bizim yapmamız gereken, bilimin bu yönüne teknoloji üretecek bilime çok önem vermek zorundayız. Eğer ekonomik olarak iddialıysak Türkiye milli bir eğitim politikası çizip derhal gündeme sokmak zorundadır” diye konuştu.

Öğrencilerle ve aileleri ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Karaçelik, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum. Sizlere küçük de olsa katkı sağlayan dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.