Niğde Belediyesi Hayvan Barınağı örnek olabilir

0
581
Niğde Belediyesi Hayvan Barınağı örnek olabilir

Niğde Belediyesi Hayvan Barınağı örnek olabilir

Hayvan Hakları Federasyonu (Haytap) Muğla Temsilcisi ve Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) başkanı Türkan Dağdelen, Niğde belediye başkanı Faruk Akdoğan’ın daveti üzerine Niğde Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret etti.
“Barınak ile ilgili iddialar doğru değil”
Niğde Belediyesi Hayvan Barınağı konusunda ortaya atılan iddialar hakkında Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, açıklamalarda bulundu. Akdoğan; “Son 3-4 gündür Niğde’mizin ve genelde sosyal medya da yer alan Niğde hayvan barınağı ile ilgili görüntüler ve söylentiler olduğu iddiası ile hayvan barınağında yaptığımız ziyaretlerde gördüğümüz üzere bir takım iddiaların doğru olmadığını söyleyebiliriz” dedi.
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “Niğde Hayvan Barınağı herkese açık. Hem basın mensuplarımız hem de isteyen hemşerilerimiz hayvan barınağını gezebilirler, görebilirler. Hayvan barınağında sorumlu arkadaşlarımız, sorumlu veterinerimiz personelimiz halihazır bir şekilde hepsi çalışıyor. Elbette  hayvan barınağına etraftan, çevre köy ve kasabalardan toplanıp getirilen hayvanlar içerisinde hasta olanlar ya da herhangi bir otomobilin çarptığı köpekler de getiriliyor, yaralı köpeklerde gelebilir ama bunların hayvan barınağında oluyormuş gibi yansıtılması doğru değil. Temizlik noktasında da, bakım noktasında da yeme içme noktasında da çalışan personelimiz son derece gayretli” şeklinde konuştu.
“Sorun sadece Niğde’de yaşanmıyor”
Dernek Temsilcisi Dağdelen; “Sokak hayvanları rehabilite merkezlerinde sorun sadece Niğde’de yaşanmıyor. Bazı illerde de çok kötü durum mevcut. Herhangi bir rehabilite merkezinde işler ters gittiği zaman genelde ilk işimiz Belediye Başkanlarına yüklenmek oluyor. Bunun çok yanlış olduğunu biliyorum. Genelde sorun Belediye Başkanından kaynaklanmıyor. Altında o işi yapmakla yükümlü arkadaşların eksikliğinden kaynaklanıyor. İhmalinden kaynaklanıyor”
“Belediye başkanı başta olmak üzere tüm personele teşekkür ediyorum”
Türkan Dağdelen; “Belediye Başkanımız sabah erkenden barınağa geldi yetkili arkadaşları topladı barınakta sohbet ettik sonra makamına gelip sohbet ettik. Kendisine oradaki sıkıntıları anlattım. Son derece ılımlı son derece güler yüzlü bir şekilde “sorunları bana yazılı olarak ver bir yol haritası çizelim, ben gerekenlerin tamamını yerine getireceğim” dedi. Niğde bakım evi çok güzel olacak bunu bizden haber bekleyen benim ağzımdan çıkacak bir kelimeye bakan yüzlerce binlerce milyonlarca hayvan severlere, hayvan hakları savunucularına söz veriyorum. Şimdi diyecekler ki; “Belediye başkanları evet tamam yaparız der sizi bu kapıdan çıkartır, her şey eski hamam eski tas kalır’ hayır Niğde’de bu olmayacak. Bunları zaten önümüzdeki günlerde göreceğiz. Belediye Başkanımıza çok acil olan taleplerimizi dile getirdim. Diğerlerini de yavaş yavaş yapacağız. yetkili müdürleri Ortaca HAYDOS bakım evine davet ettim. HAYDOS bakım evinde günlük rutin hayat nasıl oluyor, hayvan nasıl yakalanıyor. Gelen hayvan hangi padoka konuluyor, temizlik, beslenme nasıl ve hangi saatte yapılıyor, yaralılar nasıl tedavi oluyor işlemleri kendileri görmek istiyor. Niğde Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm belediye personeline teşekkür ediyorum. Bize bütün kapılarını sonuna kadar açtı. İmkanlarını elimize sundu” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.