MUTSO OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI ORTACADA YAPTI

0
537
MUTSO OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI ORTACADA YAPTI

Aylık olağan toplantılarını sırayla değişik ilçelerde yapan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Olağan Meclis Toplantısı’nı Ortaca’da yaptı.
Toplantı öncesi Meclis Başkanı Hilmi Giresun, Meclis Başkan Yardımcıları Koray Özcan, Kamil Akçabel, Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, Başkan Yardımcıları Şükrü Altınay, Mustafa Ercan, yönetim kurulu ve meclis üyeleri Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Ortaca Kaymakamı Yılmaz’ı makamında ziyaret eden MUTSO heyeti, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyetini belirten Kaymakam Hüseyin Yılmaz MUTSO’nun ilçelerde toplantılar yaparak ilçelerdeki üyelerinin sorunlarını yerinde görüp değerlendirmesinin önemli olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti” Ortaca, Köyceğiz, Dalaman Muğla’nın köklü ilçeleri, yeşili, denizi ile Türkiye’de bir adım öne çıkan ilçeler. 10 sene sonra bu ilçeler daha da gelişmiş olacak. Turizmi 12 aya yaymak gerekiyor. Bu konu hakkında bir bütün olarak çalışıp herkes aynı konuyu dillendirmeli” dedi.
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Hilmi Giresun Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.
“Görevini en iyi yapan vatanseverdir” sloganıyla hizmet verdiklerini belirten MUTSO meclis Başkan Giresun, Ortaca’da yeni bir arsa satın aldıklarını ve buraya güzel bir temsilcilik binası yapacaklarının müjdesini vererek kendilerinden sonra gelecek nesillere güzel eserler bırakmak istediklerini ifade etti.
128 yıllık tarihiyle Türkiye’nin en köklü odalarından biri olan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın geçmiş dönemlerinde hizmet veren tüm başkan, yönetici ve üyelerini şükranla anarak sözlerine başlayan MUTSO Meclis Başkanı Hilmi Giresun “ İki dönemden beri üyelerimize samimi, şeffaf doğru hizmet anlayışı, yönetimimiz ve meclisimizle birlikte üyemiz menfaati için hiçbir karşılık beklemeden gece gündüz çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Diğer oda ve borsalarla ortak toplantılar yapıldığına da değinen Başkan Giresun, “İlimiz turizmi ve ticaretin geliştirilmesi adına turizm zirve toplantısı ve seminerler yaptık. Bölgemize ekonomik katkılar sağlayacağına inandığımız Rusya ile yapılan görüşmeler sonunda bölgesel ticaret odalarıyla anlaşmalar imzalandı diyerek sözlerine devam eden Giresun “Odamızın sadece hizmet etme yeri olduğu bilinciyle, siyaset üstü bir anlayışla birlik ve beraberlik içinde yeni projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bugün burada bizlere inanan, güvenen, desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize, meclis üyelerimize katılımlarından dolayı sonsuz teşekkür ederken, meclisim adına saygılarımı sunarım” dedi.
Daha sonra söz alan MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş “Biz göreve başladığımız andan itibaren ilk olarak ilçelerimizden de arkadaşlarımızın bizle beraber olması ve yönetim kurulunda meclisimizde yer alması ile ilgili düşüncelerimizi hayata geçirdik. Ve bölgemizden ilk dönemde altı, ikinci dönemde on bir arkadaşımız görev aldı. Ve arkadaşlarımızın görev alması hem odamızın daha güçlü olmasına bölgede daha iyi temsil edilmesine hem de bölgenin sorunlarının odamıza iletilmesinde çok etkili olmuştur. Ben huzurlarınızda 8 yıl boyunca sizleri temsilen bulunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kendileri hakikaten sizlerin adına orada laikiyle görev yaptıklarını düşünüyorum. İlk hedefimiz hizmeti böyle tabana yaymak ve herkesin katılımını sağlamaktır” şeklinde konuştu. Başkan Karakuş en büyük düşüncelerinin üyelerin Odasına sahip çıkması olduğunun altını çizerek şöyle devam etti. “ Onun dışında en büyük düşüncemiz üyelerimizin odaya sahip çıkması. Bu oda benim odam. Benim için var. Benim işimi yapmak için var diye odaya sahip çıkmasıdır. Biz üyelerimizden bu konuda talepler bekliyoruz. Bu gerek ticaretimizle ilgili gerekse özel işlerinizle ilgili olabilir. Her türlü sorununuzda Muğla’da bir odanız olduğunu unutmayın ve bizlere 24 saat ulaşma imkanınız var. Telefonumuz daima açıktır. Bölgedeki arkadaşlarımız aracılığı ile de ulaşabilirsiniz. Sizlerin her türlü sorunlarınızda ve işlerinizi genişletmenizde biz sizleri aramızda görmek istiyoruz ve odamıza sahip çıkmanızı istiyoruz. Muğla’da yaptığımız bina Türkiye’de örnek gösterilen bir binadır. Bu odayı kullanmanızı istiyoruz. Her türlü etkinliği yapma şansınız var. Bunun dışında bugün burada güzel bir karar aldık. Ortaca’ya da Muğla’dakine benzeyen ama biraz küçüğü olacak güzel bir binayı da sizlere hizmet için hayata geçireceğiz”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.