MUSKİ’nin Araç Filosu Genişliyor

0
408
MUSKİ’nin Araç Filosu Genişliyor

MUSKİ’nin Araç Filosu Genişliyor

 

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, alımını tamamladığı 3 adet yeni kazıcı yükleyici aracı, filosuna ekledi. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle de MUSKİ, büyük çaplı araç alımı ile filosunu daha da güçlendirecek.

Türkiye’nin en çok yağış alan illerinden biri olan Muğla’da, Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü kanal kazma ve yükleme işlerinde kullanılmak üzere 3 adet araç alarak kış hazırlıklarına devam ediyor. Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden 16 iş gününde alımı tamamlanan 3 adet iş makinesi MUSKİ’ye teslim edildi.

MUSKİ Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığından edinilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak finansman desteği ile daha büyük çapta bir araç alımı olacağı ve filonun genişletileceği öğrenildi.

Araç alımları ile ilgili bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, yeni alınan araçlarla ile birlikte şehirde meydana gelen sorunlara MUSKİ olarak en kısa sürede müdahale etmeyi hedeflediklerini açıkladı. Araç filolarının artmasıyla hizmet kalitesinin de arttırdığını vurgulayan Ülgen, “MUSKİ olarak yeni bir oluşum içerisine girdik. Bu kapsamda filomuzdaki araç sayısını arttırıyoruz. Şu an filomuzda 123’ü iş makinası olmak üzere toplam 318 aracımız var. Teknik donanımımızın kalitesini arttırmaya ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermeye çalışıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 16 iş günü gibi kısa bir sürede alımı gerçekleştirilen 3 kazıyıcı yükleyici araç ile ilgili açıklama yapan Daire Başkanı Ali Tekkaya, şunları kaydetti; “ İlimizde daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla 2015 Ocak ayı sonuna kadar makine parkımızın zenginleştirilmesini amaçlıyoruz. Bu doğrultuda araç filomuza 3 adet kazıcı-yükleyicinin satın alım işlemini tamamlayarak hizmete sunumunu sağladık. Ancak asıl büyük çaplı araç alımı Büyükşehir Belediyesinin sağlayacağı finansman desteği ile Devlet Malzeme Ofisi üzerinden gerçekleştirilecek.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.