MUSKİ’den Don Uyarısı

0
367
MUSKİ'den Don Uyarısı

 MUSKİ’den Don Uyarısı

 

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte su sayaçlarının donarak zarar görmemesi konusunda vatandaşları uyardı. Ülgen, su sayaçlarının donmaması için vatandaşların sayaçlarını ısı yalıtımlı muhafaza etmeleri gerektiğini söyledi.

Meteorolojiden edinilen bilgiye göre hava sıcaklığının salı gecesi 0 derece, çarşamba ve perşembe günleri ise -3 dereceye kadar düşeceği belirtildi. Hava sıcaklıklarının düşmesi nedeniyle su sayaçlarının donarak zarar görebileceğini belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, vatandaşların bu konuda önlem almaları gerektiğini söyledi.

 

“SAYAÇLARINIZIN DONMAMASI İÇİN ÖNLEM ALIN”
Bu hafta hava sıcaklığının düşmesiyle su sayaçlarının donarak zarar görebileceğine dikkat çeken Ülgen, “Çarşamba, perşembe ve cuma günleri il genelinde hava sıcaklarının 0’ın altına düşmesi bekleniyor. Bu nedenle abonelerimiz, olası bir don olayında sayaçlarının zarar görmemesi için bazı önlemler alması gerekmektedir” dedi.

 

“DONAN SAYAÇLARA ATEŞ VE SICAK SUYLA MÜDAHALE ETMEYİN”

 

Ülgen, “Yaşanabilecek olası bir don olayında sayaçların korunması, abonelerin mağdur duruma düşmemeleri için çok soğuk havalarda sayaçların bulunduğu yerleri ısıya yalıtımlı malzemelerle (Talaş, Saman, Çuval, Battaniye, Ahşap, sayaçlar ve özel hazırlanmış köpük malzemeler ) muhafaza etmeleri gereklidir. Sayaçta, bağlantı yerlerinde veya vanalarda su sızıntı olması halinde derhal MUSKİ’ ye bildirilerek arızanın giderilmesi sağlanmalıdır” şeklinde konuştu.
 

 

 

 

“DESTEK İÇİN ÇAĞRI MERKEZİMİZİ ARAYABİLİRSİNİZ”
Vatandaşların su sayaçlarının donması konusunda doğru bildiği birçok konunun yanlış olduğunu belirten Ülgen, “Bunların başında donan su sayacına sıcak su dökülmesi geliyor. Donan su sayaçlarına sıcak su dökmek veya ateş tutmak, sayaca sert bir cisimle vurmak doğru değildir. Bu uygulamayı yapmak, çeşmelerin ve boruların patlayıp daha büyük maddi hasarların oluşmasına neden olur. Donan su sayaçlarına hiçbir şekilde müdahale edilmemelidir. Vatandaşlar bu durumda 444 48 01 nolu çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirler” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.