MUSKİ Ekipleri Vatandaşları Sırtında Taşıdı

0
308
MUSKİ Ekipleri Vatandaşları Sırtında Taşıdı

MUSKİ Ekipleri Vatandaşları Sırtında Taşıdı

Limanbaşı mevki büz (4)

 

Metrekareye 120 kilogram yağışın düştüğü Marmaris’te yağmurdan dolayı mahsur kalan vatandaşları MUSKİ ekipleri sırtında taşıyarak evlerine ulaştırdı. Beden gücüyle geçici çözüm bulan MUSKİ ekipleri, 6 saatlik yoğun bir çalışma ile bölgenin tek geçiş noktası olan Hisarönü Mahallesi Limanbaşı mevkiine kare büzlerle köprü kurarak tekrar hizmete açtı.

Metrekareye 120 kilogram yağışın düştüğü Muğla’nın Marmaris ilçesinde derelerin taşması sonucu bölgede madde hasar oluştu. Taşkın nedeniyle Hisarönü Limanbaşı mevkiinde mahalle sakinlerinin evlerine gitmesi için önceki muhtarlık tarafından yapılan büzler hasar görerek kullanılmaz hale geldi.

VATANDAŞLAR MAHSUR KALDI

Vatandaşların evlerine gitmesi için tek geçiş yolu olarak kullanılan büzlerin hasar görmesi sonucu vatandaşlar mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşlar MUSKİ ekiplerini arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen MUSKİ 4. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri Su ve Kanal Daire Başkanı Ayhan Türkoğlu’nun kontrolünde mahsur kalan vatandaşları sırtında taşıyarak evlerine ulaşmasını sağladı.

6 SAATLİK ÇALIŞMAYLA KÖPRÜ KURULDU

Vatandaşları evlerine ulaştıran MUSKİ ekipleri, hasar gören büzleri yenilemek üzere çalışma başlattı. Bölgede yaklaşık 6 saatlik bir çalışma yürüten ekipler, hasar gören yuvarlak büzlerin yerine kare büz koyarak köprü kurdu.

“TURİZM AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR YER”

Limanbaşı mevkiinde yaz aylarında sörf yapıldığını söyleyen MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, bölgenin turizm açısından önemli bir yer olduğunu vurguladı. Marmaris’te yaşanan şiddetli yağış nedeniyle bazı noktalarda hasarların olduğunu dikkat çeken Ülgen, “Limanbaşı mevkiinde daha önceki muhtarlık tarafından yuvarlak büz atılarak köprü oluşturulmuş ancak yağış nedeniyle bu büzler hasar gördü. Bölgede hem yaşlı hem de çocukların olmasından dolayı oradaki çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu bölgeye yaz aylarında günü birlik tatilcilerde geliyor. Bu yüzden daha sağlıklı bir köprü oluşturmak amacıyla kare büzlerle köprü oluşturduk” dedi.

“EKİPLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

  1. Bölge Şube Müdürlüğü ekiplerinin özverili olarak çalıştığını ve ihbarları hızlı bir şekilde yerinde incelediğini belirten Ülgen, “Ekiplerimiz bölgede 6 saatlik bir çalışmanın ardından vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderdi. Yağış nedeniyle bölgede yaşanan su kesintisi de aynı sürede tamamlandı. Ekibimizin bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.