Muğla’nın gururu oldular

0
909

Muğla’nın gururu oldular

Ortaca Yunus Emre Anadolu Lisesi, “Kazım Karabekir ve Yetim Çocuklar” projesiyle, TÜBİTAK 49.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir Bölge Yarışmasından Muğla’ya dereceyle döndü.

Ortaca Yunus Emre Anadolu Lisesi’nin Danışman Öğretmen Pınar Gün, öğrenciler Egera Kundakçı ve Canan İlgün’ün hazırladığı Tarih kategorisinde “Kazım Karabekir ve Yetim Çocuklar” araştırma projesi yüzlerce proje arasında İzmir Bölge üçüncüsü oldu.

Ortaca Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Turgut, Öğrenciler ve öğretmenleri başarılarını İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Büyükünal ve Şube Müdürü Bayram Topçu ile paylaştılar.

Danışman Öğretmen Pınar Gün, öğrenciler Egera Kundakçı ve Canan İlgün, yarışmada yaşadıkları duyguları ve proje hakkında bilgi verdiler.

Öğrenciler Egera Kundakçı ve Canan İlgün, Ortaca’yı TÜBİTAK’ın yarışmasında temsil etmekten mutluluk duyduklarını, diğer arkadaşlarının da böyle projelere teşvik açısından önemli bulduklarını ifade ettiler.

Danışman Öğretmen Pınar Gün, “Hazırladığımız projeyle sadece yarışmaya katılmakla kalmadık Kazım Karabekir’in eğitimci yönünü de birçok kişiye anlatma fırsatı bulduk. Projemizi hazırlarken Kazım Karabekir vakfı ile de temasa geçerek geniş bir boyut kazandırdık. Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir projemize büyük destek verdi. Yarışmanın hemen ardından bizleri Vakfa davet etti. Önümüzdeki günlerde İstanbul’a giderek ziyarette bulunacağız” diye konuştu.

Öğretmen ve öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Büyükünal, “ilimizi ve ilçemizi başarıyla temsil ettiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ortaca Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Turgut, bu tür projelere okul olarak ağırlık vereceklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.