Muğla’da şiddetli fırtına ve yağış alarmı

0
510
Muğla’da şiddetli fırtına ve yağış alarmı

Muğla’da şiddetli fırtına ve yağış alarmı

Muğla valiliğinin şiddetli fırtına ve yağış alarmı sonrasında Ortaca ve Dalaman belediylerine ait itfaiye ekipleri de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı teyakkuzda bekledi.

Ortaca Belediyesi zabıta ekipleri alarmın verildiği gün tezgah açan pazarcı esnafını uyararak dikkatli olmalarını istedi. Dalaman belediyesi itfaiye ekipleri de kendilerine gelen her ihbarı değerlendirerek göreve hazır olduklarını gösterdiler.

Dalaman Belediyesi itfaiye ekipleri akşam saatlerinde Dalaman dalgakıran mevkisinde bir teknenin zor durumda olduğu ihbarını anında değerlendirerek bu bölgeye gitti. Şiddetli fırtınanın olduğu ve dalga boyunun 2 metreyi bulduğu bu bölgede yapılan araştırmada herhangi bir bulguya rastlanmadı.

*1 gün tatil

Devlet Meteoroloji İşleri Antalya Bölge Müdürlüğü’nden alınan şiddetli fırtına ve yağış ikazının ardından Muğla Valiliği tarafından 15.03.2013 Cuma günü il genelinde uygulanan tüm ilkokul, ortaokul ve liseler ile bu kapsamda faaliyet gösteren özel okulların bir (1) gün süreyle tatil edildi, aynı kapsamda, 15.03.2013 Cuma günü Kamu iş yerlerinde çalışan engelli ve hamile görevliler bir (1) gün süreyle idari izinli sayıldılar.

Ömer KUNDAKÇI – Güngör ÇOBAN

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.