Muğla, Türkiye 5’incisi

0
1439
DCIM100MEDIADJI_0027.JPG

Muğla, Türkiye 5’incisi

Ortaca’nın Dalyan mahallesinde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Dalyan Kefal Balığı Festivali’ne katılan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş, Muğla’nın istihdamda Türkiye beşincisi olduğunu söyledi.

“Turizm sezonunu uzattık”

MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, festival kapsamında kış turizmini hareketlendirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Böyle güzel bir etkinlikte birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Karakuş, “Bugün festivalin 2’ncisini  düzenliyoruz. Gerçekten geçen yıla oranla katılımda çok iyi, organizasyonda çok daha kaliteli bir hale gelmiş.  Eksiklerimizi görüp bu yıl daha iyi bir organizasyon gerçekleştirmişiz. Kefal balığı Dalyan için önemli bir tarım ürünü. Dalyan her zaman turizmi ile anılırken böyle bir tarım ürününe sahip olduğunu çoğu insan bile farkında değil. Bu etkinlikle Dalyan Kefali tüm Türkiye’ye en iyi şekilde tanıtılma şansına sahip olacak. Türkiye’nin en kaliteli Kefalini ve en büyük su ürünleri kooperatifinin üretimiyle burada sizlerle buluşturmuş olmak çok önemli. Tabi bu arada işte alternatif turizm kapsamında da burada gördüğünüz gibi binlerce kişi bugün Dalyan’da. Yıl boyunca Dalyan’da 6-7 etkinliğe çıkarmış durumdayız. Çünkü bu etkinlikler, hep ölü sezonda normal turizm sezonu dışında yapılan etkinlikler. Bu yüzden bu etkinlikleri çok önemsiyoruz” dedi.

-Muğla istihdamda 5’inci sırayı aldı

Karakuş konuşmasında turizm sektörüne bir teşekkür borçlarının olduğuna değinerek, “Geçtiğimiz Perşembe Ankara’da yapılan törenle Türkiye’de istihdamda 5’inci sırayı aldık. İstihdam artışında bu Muğla için çok önemli bir gurur. Bir sürü büyük ilin içinde 1 milyon nüfuslu Muğla’nın istihdam sayısında Muğla’nın 70 binleri geçerek 5’inci olması Türkiye için çok önemli. Onun için bütün turizmcilerimize buradan teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.