Muğla Milletvekili Mehmet ERDOĞAN MARMARİS YOLUNDAKİ ÇÖKÜKLERİ

0
499
Muğla Milletvekili Mehmet ERDOĞAN MARMARİS YOLUNDAKİ ÇÖKÜKLERİ

 Muğla Milletvekili Mehmet ERDOĞAN

MARMARİS YOLUNDAKİ ÇÖKÜKLERİ
GÜNDEME GETİRDİ

2011 yılında; 12 Haziran Seçimler öncesi, seçim propagandalarına malzeme yapılmak maksadıyla gerekli alt yapı çalışmaları tamamlanmadan ulaşıma açıldığı, bir yıl içerisinde dört (4) kez çökmesinden anlaşılan Marmaris- Muğla duble karayolunun başta Marmaris ve Datça’da yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere bu yolu kullanan bütün vatandaşlarımızın hayatını riske attığı açık bir şekilde ortadadır.
Ülke Turizmine katkısıyla ün yapmış ilçelerimize ulaşımın sağlandığı karayolunda bir yılda 4 (dört) defa göçük yaşanmasıyla ortaya çıkan tehlikenin boyutları gün geçtikçe artmaktadır.
Buna Göre:1.Marmaris-Muğla duble karayolunun bir yıl içerisinde 4 defa çökmesinin sebebi nedir?
2.Marmaris-Muğla duble karayolunun bir yıl içerisinde 4 defa çökmesinin sebebi projeden kaynaklanan eksiklikler midir?
3.Projeden kaynaklanan bir eksiklik var ise sorumlular hakkında yasal bir işlem başlatılmış mıdır? Sorumlular hakkında başlatılan yasal bir işlem söz konusuysa bu soruşturma hangi aşamadadır?
4.Marmaris-Muğla duble karayolunun bir yıl içerisinde 4 defa çökmesinin sebebi yüklenici firmanın ihmallerinin sonucu mudur? 
5.Yüklenici Firmadan kaynaklanan eksiklikler var ise sorumlular hakkında başlatılan yasal bir işlem söz konusu mudur? Sorumlular hakkında başlatılan yasal bir işlem söz konusu ise hangi aşamadadır?
6.Marmaris-Muğla duble karayolunun bir yıl içerisinde 4 defa çökmesinin sebebi karayolunun yapımı esnasında sorumlu olan kamu görevlileri midir?
7.Karayolunun yapımında, sorumlu kamu görevlilerinin ihmallerinden kaynaklanan bir eksiklik söz konusu ise bu sorumlular hakkında başlatılan yasal bir işlem söz konusu mudur? Başlatılan bir işlem var ise hangi aşamadadır?
8.Marmaris-Muğla duble karayolunun bir yıl içerisinde 4 defa çökmesinin sorumlularının tespiti ve varsa tespit edilen sorumlular hakkında başlatılan yasal bir işlem söz konusu mudur? 
9.Marmaris-Muğla duble karayolunun bir yıl içerisinde 4 defa çökmesi sonucunda oluşan kamu zararı ne kadardır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.