MUĞLA ENGELLİLER DERNEĞİNDEN BASIN BİLDİRİSİ

0
487
MUĞLA ENGELLİLER DERNEĞİNDEN BASIN BİLDİRİSİ

MUĞLA ENGELLİLER DERNEĞİNDEN BASIN BİLDİRİSİ

Bilindiği üzere, Muğla Engelliler Derneğimiz 2007 yılından bugüne kadar Muğla İlimizde faaliyetlerini Muğlalı hemşerilerimizin katkı, teşvik, destek ve hoşgörüleri sayesinde yürütmektedir.

Derneğimiz kuruluşundan bugüne kadar gerek üyelerimizin gerekse üye olmayan engellilerin adını ve durumlarını kullanarak herhangi bir yardım, gösteri, vb. çıkar sağlayıcı faaliyetlerde bulunmamıştır. Aksine insanları ve kamu vicdanını etkileyerek duygu sömürüsüne bulaşmamayı ilke olarak benimsemiştir. Kişilerin onurunu rencide edici kabul ettiği; dergi, eşya, vb. satış faaliyetlerinden kaçınılmıştır. Hatta bu gibi faaliyetler için ilimize dışarıdan gelen kişilere yönelik olarak yönetimimizce gerekli tepkiler ve ihbarlar yapılmaktadır. Dernek olarak bugüne kadar yapmış olduğumuz faaliyetlerde engellilerin sorunlarına yönelik çalışmalara ağırlık verilmiş ve tüm Muğlalı hemşerilerimiz güvenlerini kazanmak bizim için en büyük gurur kaynağı olmuştur.

 

Fakat son günlerde İlimize, diğer İllerden geçmiş yıllarda da olduğu gibi bu yılda  engelli derneklerinin adını kullanarak; kurye, telefon ile (850’li ve değişik hatlardan) tiyatro bileti satışı yapılmaktadır. Bu satışlardan Muğla Engelliler Derneğimize de yardım aktarıldığı ve derneğimize katkı sağlanacağı, üyelerimize yardım edileceği yönünde vaatlerle ilimiz merkez ve ilçelerindeki birçok vatandaş, esnaf hatta kendi dernek üyelerimize dahi ulaşıldığı, duyarlı birçok vatandaşımız ve dostumuzun derneğimize yaptıkları müracaat ve telefonlardan anlaşılmaktadır. Bu satışların Muğla Engelliler Derneği ile hiçbir ilgisi yoktur.

Bu konulara ilimiz genelinde duyarlı, bizlere güvenen ve sevenlerin dikkatlerini çekmeyi, bilgilendirmeyi bir borç bildiğimiz için Muğla Engelliler Derneği Yönetim Kurulu olarak açıklama yapma gereği duyulmuştur.   Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MUĞLA ENGELLİLER DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.