Ana Sayfa Gündem Muğla B.B.’Den Ortaca’ya yol cezası…

Muğla B.B.’Den Ortaca’ya yol cezası…

0
750

Muğla B.B.’Den Ortaca’ya yol cezası…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Ortaca Atatürk bulvarında yürütülen yol ve peyzaj çalışmaları 7 aydır bitirilemedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sıcak asfalt, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları Ortaca’ya ceza gibi geldi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ali Avcı ise, Ortaca Atatürk Bulvarındaki yol çalışmasının akıbetini merak edenlere sosyal medya hesabından ‘Toparlar-Döğüşbelen yolu 14 yıldır bitmedi’ yanıtını vermesi, 1 gün çalışma yapılıp 10 gün ara verilmesi akıllara “14 yıl sürer mi” sorusunu getirdi.

İşyerlerinin önünden bir türlü kaldırılmayan iş makinaları, döşenen taşların şimdiden dağılması, yaya geçitlerinin yapılmaması, bazı aydınlatma ışıklarının yanmaması tepki çekti.

-Avcı’nın sözleri 14 yıl bekleneceği sinyali verdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ali Avcı ise, Ortaca Atatürk Bulvarındaki yol çalışmasının akıbetini merak edenlere sosyal medya hesabından ‘Toparlar-Döğüşbelen yolu 14 yıldır bitmedi’ yanıtını vermesi akıllara 14 yıl sürer mi sorusunu getirdi.

Mehmet Ali Avcı’nın açıklamaları şöyle, “Bu iş devam ediyor. Bir gecikme sorunu yaşanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün başta olmak üzere, Büyükşehirin ilgili bürokratları, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve bizler gereken çalışmayı sürdürüyoruz.. Gecikmeden dolayı esnafımıza ve halkımıza özür borcumuz var. Şu bilinmeli ki, bu ihaleler 4734 sayılı kamu ihale yasasına göre yapılmaktadır. Bu yasaya göre belediyenin mütaahhit seçme hakkı yoktur. Mevcut yasa ne diyorsa buna uymak zorundayız. Devletin ihale ettiği işletde de çok uzun geçikmeler, işi bırakmalar, işi düzgün yapmama gibi birçok olayı yaşıyoruz. Muğla yoluna bakarsanız, Toparlar ve Döğüşbelen’de yolun asfaltının yapılmadığını görürsünüz. O yolun yapımına başlanalı 14 yıl oldu. Buna ne diyeceksiniz?

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.