Motosikletçilerden teröre tepki

0
352
Motosikletçilerden teröre tepki

Motosikletçilerden teröre tepki

 

Ege Yolcu Dergisi ve Köyceğiz Belediyesi’nin her yıl ortaklaşa düzenlediği Motosiklet Festivalinin bu yıl dördüncüsü yapıldı.

NADİR ŞAHİN

 

4 gün süren festival kapsamında motosikletçiler, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman’da çeşitli turlara katıldılar.

Festival etkinlikleri kapsamında yapılması planlanan şenlikler ve konserler ise ülke genelinde yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edildi.

Festivalin son gününde Toparlar mahallesindeki Kazancı kamp alanından grup halinde çıkan motosikletçiler Köyceğiz şehir merkezinde ve kordonda kortej yaptılar.

Atatürk anıtı önünde toplanan motosikletçiler, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve protokol ile birlikte Atatürk anıtına çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

Ege Yolcu Motosiklet Grup Başkanı ve festival koordinatörü Nadir Şahin, “bugünkü yapmış olduğumuz etkinlik bizim Köyceğiz’de 4. Ege Yolcu ve Köyceğiz Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği bir motosiklet festivalimizdi. Bildiğiniz gibi etkinlik kapsamı içerisinde konserlerimiz vardı. Fakat ülkede tırmanan terör olayından dolayı vermiş olduğumuz şehitler hepimizi yasa boğdu. Bu noktada bizde duyarlılık göstererek Ege Yolcu motosiklet grubu olarak şenlik ve eğlence tarzındaki konser etkinliklerimizi iptal ettik. O yüzden içimiz buruk ama başımız dik, anlımız açık bir şekilde bu etkinliğimizi kutluyoruz. İnşallah bu terör belasından kurtuluruz diyorum. Bizim zaten buradaki sürüş amacımız Vatanımıza, Cumhuriyetimize, Atatürk inkılap ve Devrimlerine sahip çıkmak, ülkenin birlik beraberliğini savunmak, bu nedenle de motosikletçi arkadaşlarımızın teröre karşı bir tepki sürüşüdür” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.