MİNİBÜSLE HASTA SEVKİ

0
409
MİNİBÜSLE HASTA SEVKİ

MİNİBÜSLE HASTA SEVKİ

>>Ömer Kundakcı

Ortaca Oto garda bir aracın çarpması sonucunda kalçasında kırık olan sahipsiz sokak köpeği Ortaca belediyesi zabıta ekipleri tarafından Dalaman Bülüşlü mevkisinde bulunan sokak hayvanları rehabilitasyon merkezine götürüldü. Durumu ağır olan sokak köpeği Ortaca Minibüs kooperatifine bağlı araç ile tedavi edilmek üzere Gökova Hayvan hastanesine gönderildi.

HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) Muğla temsilcisi ve Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) başkanı Türkan Dağdelen “HAYDOS Bakım evi olarak beraber çalıştığımız Gökova Hayvan hastanesi çok yakın bir yer değil. Ne yazık ki kendi imkanlarımızla bu hayvanların tedavisini yaptırmaktayız. Daha ekonomik olsun diye ufak kedi ve köpekleri minibüsle gönderiyorum. Hastalarımız çok iri köpek veya birden fazla olunca kendi imkanlarımla gönderiyorum” dedi.

İlk zamanlarda araç sürücülerinin yaralı kedi ve köpekleri almak istemediklerini dile getiren HAYDOS başkanı Türkan Dağdelen “minibüs şoförleri hastalık geçeceğinden korkuyorlardı. Oysa böyle bir şey söz konusu olmadığını, aynı araçta yolculuk etmekten kedi ve köpekten insana hastalık geçmeyeceğini anlattık. Şimdi sağ olsunlar ne zaman

Türkan Dağdelen

böyle bir şey olsa yardımcı oluyorlar. Ortaca’dan özel kafesler içerisinde gönderdiğimiz hasta hayvanları 40-45 dakika sonsa Marmaris kavşağından Medika-Vet Hayvan Hastanesi’nden Göksel Bayramlı ve hastane personeli karşılıyor. Ortaca Minibüs kooperatifi, Gökova hayvan hastanesi ile Bakım evi arasında bir köprü oldu. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.