Minibüsçülerden büyükşehir otobüslerine tepki

0
415
Minibüsçülerden büyükşehir otobüslerine tepki

Minibüsçülerden büyükşehir otobüslerine tepki

Ortaca’da 23 No’lu Minibüs Kooperatifi üyeleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeden başlattığı toplu taşıma servisleri ve kooperatifin de toplu taşımaya dönüştürülmeye çalışılmasına tepki gösterdi.

 

Ortaca Otogarında toplanan kooperatif üyeleri yaptıkları basın açıklamasıyla tepki göstererek alkışlı protesto ettiler.

Ortaca’da 23 No’lu Minibüs Kooperatifi başkanı Ali Çeler, yıllardır Ortaca’nın mahallelerine, Muğla’ya ve farklı ilçelere taşımacılık hizmeti verdiklerini söyledi.

Canla, başla, alın teriyle çalışarak bugünlere geldiklerini, dürüstlükten şaşmadan yıllarca çabaladıklarını ve ulaşım hizmeti verdiklerini anlatan Çeler, “Bugün ise haksız yere ekmeğimizle oynandığını görmekteyiz. Hayatımızı adadığımız mesleğimize yapılan saldırıda kendimizi savundukça suçlu ilan edildiğimizi görmekteyiz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı meclis kararıyla ilimizde toplu taşımacılık yapan tüm araçlar belediye aracına dönüştürülmek isteniyor” dedi.

Çeler, yaklaşık bir yıldır yürütülen ve Özel Toplu Taşıma Aracına Dönüşüm projesiyle araçlarımız belediye aracına, kendilerinin de belediye çalışanına dönüştürülmek istendiğini iddia etti.

Muğla’da emeğine ve ekmeğine sahip çıkan birçok kooperatif gibi bu dönüşümü kabul etmediklerini ifade eden Çeler, “Belediyenin hatalı uygulamalardan dönerek bizlere sahip çıkmasını temenni ediyoruz. İlçemizde ve ilimizde baskı, tehdit altında kalmadan esnaflık faaliyetimizi sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’ya koyduğu otobüslere tepki gösteren Ortaca Kooperatifi eski üyesi Remzi Akkuş, Muğla’ya giden büyükşehir arabalarının 2 kişiyle gittiğini ileri sürdü.

Büyükşehir arabalarının zarar ettiğini savunan Akkuş, “Bu arabalar bizim vergilerimizle alındı. Yarın değişecek yine biz değiştireceğiz. Burada terör estirilmek isteniyor. Buradaki sıkıntının bir an önce düzeltilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.