Milli Raftingcilerin Dalyan kampı..

0
86

Milli Raftingcilerin Dalyan kampı..

Dalyan’da Rafting Milli Takım kampında çalışmaları izleyen Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, “Bu bölge kış kampı için ideal bir bölge” dedi.

 

Kamp çalışmalarını Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Dalyan kanalında 25 Ocak’a kadar sürdürecek sporcular, sabah saatlerinde antrenörleri eşliğinde ısınma hareketleri yaparak Dalyan kanalı ve Köyceğiz Gölü’ne açılıyor.

Dalyan’daki Nish Caria Butigue Hotel’de konaklayan kafile, sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde iki kez 3’er saat antrenman yapıyorlar.

Türkiye Rafting Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Milli Takım Hazırlık Kampı’na katılan U19 kategorisinde 24 kadın ve erkek, açık yaş kategorisinde 24 kadın ve erkek olmak üzere 48 sporcu kadrosu, antrenörler Savaş İzmirli, Erdoğan Bucan, Hasan Basri Yazıcı, Süleyman Bayat, Saniye Uyar Kırıkk. Aydın Aksoy, Ali Rıza Yardımcı, Ali Ekrem Canpolat, Birol Tepe, Özay Özdemir, Engin Göz ve Cemal Albayın eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

Sporcular, Mart ayında Hırvatistan’da yapılacak olan Avrupa şampiyonasında Milli takım kadrosuna girebilmek için çaba sarf ediyorlar.

Rafting Milli Takım Antrenörü Aydın Aksoy, Dalyan kanalının rafting yapmaya elverişli olmasından ve hava şartlarından dolayı Dalyan’ı Rafting Milli Takım kampı için uygun gördüklerini söyledi.

Dalyan’daki kampta kondisyon, güç ve teknik olarak çalıştıklarını anlatan Aksoy, “Önümüzde Avrupa ve Dünya şampiyonası var. Kampa katılan sporcuların hepsi Türkiye şampiyonalarında başarı gösteren ilk üçe giren sporcular. Burada dereceye giren sporcular Avrupa şampiyonasında mücadele edecekler” dedi.

Dalaman Sarsala Spor Kulübü Başkanı Saniye Uyar Kırık yaptığı açıklamada, “Rafting milli takım aday kampının bölgemizde yapıldığı için çok mutuyuz. Dalaman Sarsala Spor Kulübü’nden Muğla bölgesinde 12 sporcumuz şu an milli takım aday kampında. Rafting milli takımımız seçmeleri yapıldıktan sonra burada sporcularımızın çoğu Avrupa şampiyonasında ve dünya şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler. Tabi ki çok mutluyuz ve gururluyuz” ifadelerini kullandı.

Rafting Milli Takım kampında çalışmaları izleyen Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, kampta, ev sahibi olarak Muğla olmak üzere, Rize, Van,  Hakkari, Düzce, İstanbul ve Elazığ’dan toplamda 48 sporcu ve 10 kişilik teknik ekibin olduğunu söyledi.

Yardımcı, “bildiğiniz gibi rafting dünya klasmanında birinci sırada. En son şampiyon biziz. Şimdi de İtalya’da, Fransa’da,  Türkiye’de ve Hırvatistan’da yapılacak yarışmalara buradan milli sporcuları hazırlıyoruz. Ülkemiz için yine en iyi dereceyi alacağız. Bu bölge kış kampı için ideal bir bölge. Biz bu bölgede çalışmalara devam edeceğiz. Sayın Gençlik ve Spor Bakanımızın da himayeleriyle raftingi okul sporlarına aldık. Belki de önümüzdeki Şubat’ın 15’i gibi okul sporlarını da burada da yapabiliriz. Onlarca takımla, yüzlerce sporcunun katılacağı bir organizasyon olacak. Rafting artık bölgede iyice kedini hissettirmiş oluyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.