Meraklı Pala’nın günü zehir oldu

0
312

Meraklı Pala’nın günü zehir oldu

Dalaman Kille koyunda uçurumdan düşerek mahsur kalan köpek, AKUT Fethiye ekiplerinin müdahalesi ile kurtarıldı.

 


Doğa tutkunu Ahmet Türker Akyürek, can dostu Kangal cinsi çoban köpeği Pala ile Dalaman Kille koyuna geziye çıktı.
Akyürek’in yanından birden ayrılan Pala, yaklaşık 20 metrelik uçurumdan aşağıya düştü. Bir tarafı deniz bir tarafı uçurum olan yerde mahsur kalan Pala’yı çıkaramayan Akyürek, AKUT Fethiye ekibinden yardım istedi.
AKUT Fethiye ekibi sarp ve uçurumda mahsur kalan köpeği kurtarmak için 6 gönüllüsü ile olay yerine hareket etti. Kille Koyu yamaçlarının alt tarafında mahsur kalan köpek ip teknikleri kullanarak bulunduğu yerden kurtarıldı. AKUT Fethiye ekipleri tarafından kurtarılan köpek sahibine teslim edildi.
Ahmet Türker Akyürek, duygularını sosyal medya hesabından paylaşarak AKUT ekibine teşekkür etti.


Ahmet Türker Akyürek, “Pala ile Pazar günü kaçamağımızda beyefendi uçurumdan düşünce Akut Fethiye ekibiyle tanıştık. Pala’nın bitmek bilmeyen merakı ve doğa sevgisi yerlerinde kaygan olmasıyla birleşince Kille’nin serin sularıyla buluşmasına sebep oldu. Çok şükür durumu gayet iyi. Akut Fethiye ekibine çok ama çok teşekkürler. Uzun ve yorucu uğraşlardan sonra Palayı hep beraber kurtardık. Hep beraber diyorum malum Pala yanına kimseyi yanaştırmadığı için (onu kurtarmaya gelmelerine rağmen) bende kendilerine elimden geldiğince yardımcı oldum. Gerçekten gerek ekipman gerekse bilgi olarak son derece profesyonel ve bir o kadarda cana yakınlar. Güvenlik had safhada. İnşallah işiniz düşmez ama düşerse de bilin ki bir şekilde hallederler. Hedefleri can kurtarmak olan gönüllü ekibe çok teşekkür ediyorum”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.