Menteşe’den Milas-Bodrum Havaalanı’na Seferler Başlıyor

0
516
Menteşe’den Milas-Bodrum Havaalanı’na Seferler Başlıyor

Menteşe’den Milas-Bodrum Havaalanı’na Seferler Başlıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinden Milas-Bodrum Havaalanı’na yolcu taşıma hizmetini bugün başlattı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas-Bodrum Havaalanı’nda yaşanan yoğunluk ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Menteşe İlçesi’nden Milas-Bodrum Havaalanı’na yolcu taşıma hizmetini 26.09.2014 Cuma gününden itibaren başlattı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ulaşım alanındaki görev ve sorumlulukları kapsamında Bodrum-Datça arası feribot seferlerinden sonra havaalanlarında yaşanan yoğunluk ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda bazı ilçelerden havaalanlarına yolcu taşıma hizmetini başlatmıştı. Bu hizmeti 26 Temmuz 2014 tarihinden itibaren Muğla Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan MUTTAŞ (Muğla Kent hizmetleri A.Ş) veriyordu. 26 Eylül Cuma günü (bugün) başlayan Menteşe İlçesi Milas-Bodrum Havaalanı yolcu taşımacılığı hizmeti MUTTAŞ’ın 14 kişilik yeni model araçlarıyla yapılacak. Hafta içi ve hafta sonu her gün 06.00-21.00 saatleri arası Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe Otogarı’ndan başlayacak olan seferler, Cumhuriyet Meydanı, Yatağan Otogar, Milas’ta Üçyol’da belirlenen duraklardan yapılacak. Muğla’dan 15 TL, Yatağan’dan 12,5 TL, Milas’tan 7,5 TL olarak belirlenen fiyatlarla vatandaşa hizmet verecek.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün,  turizm sezonunda havaalanlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle ulaşımda büyükşehir görev ve sorumluluk alanı içerisinde başlattıkları havaalanlarına yolcu taşıma hizmetini genişleterek devam ettiklerini söyledi. Başkan Gürün; “Menteşe İlçemizde Milas-Bodrum Havaalanı’nı kullanan vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda, daha önce başlattığımız yolcu taşıma hizmetine, genişleterek devam ediyoruz. Yeni eğitim, öğretim yılının başlamasıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin de tercih ettiği havaalanı taşımacılığında ilk olarak Milas-Bodrum Havaalanı’na seferlerimiz başlayacak, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Dalaman Havaalanı’na da Menteşe İlçe’mizden seferler konulabilecektir. Vatandaşlarımızın ulaşım hizmetlerinde mağdur edilmeden en güvenli, en hızlı, en rahat yolculuk edebilmeleri için hizmetlerimiz devam edecektir.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.