Marka Yönetimi Eğitimi Verildi

0
323
Marka Yönetimi Eğitimi Verildi

Marka Yönetimi Eğitimi Verildi

 

MUTSO Üye Eğitimleri kapsamında,  düzenlenen Marka Yönetimi Eğitimi 28 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirildi.

 

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) 2015 yılı Üye Eğitimleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. 28 Şubat cumartesi günü Saat 10:00’da MUTSO Meclis Salonunda gerçekleştirilen Marka Yönetimi Eğitimi; MUTSO Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Marangoz tarafından verildi. Bu eğitim programında katılımcılar marka kavramı, marka oluşturmanın temel adımları, marka yönetim süreci, marka imajı ve markanın konumlandırılması ve markanın korunması konularında bilgilendirilerek, iyi bir marka yönetimi yolu ile firmanın müşteri memnuniyeti sağlamak, rekabet avantajı sağlamak ve karlılığını arttırma katkı sağlamak amaçlanmıştır.

 

Eğitime yaklaşık 25 kişi katılmış olup, eğitimin sonunda katılımcılara ‘Katılımcı Sertifikası’ verilmiştir. Tüm gün süren eğitimde katılımcıların aktif oldukları ve memnun olarak ayrıldıkları görülmüştür.

 

Marka Yönetimi Nedir?

 

Marka yönetimi, bir markanın (işletmenin) hedeflerine ulaşabilmesi için oluşturulan pazarlama planının bir ürüne, ürün grubuna veya markaya uygulanmasıdır. Kısaca marka yönetimini, işin teknik kısmından ziyade tüketici zihninde o markanın nasıl algılanacağının yönetilmesi işi olarak tanımlamak daha doğru olacaktır. Burada temel amaç; daha yüksek satış rakamları, daha yüksek ciro ve nihayetinde daha çok kar elde etmektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.