Mahkeme, MUÇEV’in ihalesini durdurdu

0
453
Mahkeme, MUÇEV’in ihalesini durdurdu

 

Mahkeme, MUÇEV’in ihalesini durdurdu

 

MUÇEV’in resmi internet sitesi mucev.org’dan yapılan duyuruda “Selimiye mahallesi iskele işletmeciliği kiralama işi mahkeme kararıyla tedbiren durdurulmuştur” ifadeleri kullanıldı. MUÇEV son anda ertelenen ihalenin gerekçesini ise açıklamadı.

 

-Karacasöğüt İskelesi kiraya verildi

Muğla’nın büyükşehir olmasının ardından her türlü tasarrufu Muğla Çevre Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi’ne (MUÇEV) devredilen iki yüzer iskeleden Selimiye’nin ihalesi son anda ertelendi. Karacasöğüt iskele ihalesinin yapıldığı ve Karacasöğüt İskelesinin ihalesini 12 firma arasından ANS Gıda Turizm A. Ş.’nin 316 bin liraya aldığı bildirildi.

-Selimiye Yüzer iskelesi ihalesi durduruldu

Muğla Çevre Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi (MUÇEV) tarafından yapılan duyuruda; “T.C. Muğla 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 2015/25 esas nolu karara istinaden 19/01/2015 tarihli Selimiye mahallesi iskele işletmeciliği kiralama işi tedbiren durdurulmuştur. Bu nedenle 19/01/2015 tarih ve saat: 10:00’daki Selimiye mahallesi İskele işletmeciliği kiralama işi iptal edilmiştir” denildi.

-İztuzu plajı ihalesi mahkemelik

MUÇEV Şirketi’ne işletilmek üzere devredilen alanlar arasında İztuzu Plajı, Dalyan kanal iskeleleri ve Dalyan ağzı karasal alanı da bulunuyor.

Ortaca Belediyesi tarafından işletilen İztuzu Plajı’nın işletme hakkı 11 Haziran’da ihaleye çıkılarak belediyeden alınıp İngiliz ortaklı şirket Dalyan Çevre Turizm Ticaret Limited Şirketine (DALÇEV) verilmesinin ardından mahkeme süreci başlatıldı. Ortaca belediyesi, işletmenin geri verilmesi ve ihalenin iptali için Muğla 1. İdare Mahkemesi’nde dava açtı. Mahkeme, 23 Haziran’da dava konusu ihalenin yürütmesinin durdurulmasına karar verdi. Karşı taraftan yapılan itirazlar üzerine aynı mahkeme aldığı ikinci bir kararla durdurma kararını 29 Eylül’de kaldırdı. 10 Kasım’da İztuzu’nun boşaltılması için yazı gönderildi. Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’in, tesislerdeki demirbaşların envanterinin çıkarılması için ek süre talebi üzerine, işlem 10 gün ertelendi. Bir süre sonra mahkeme, Ortaca Belediyesi’nin talebi üzerine tahliyenin yürütmesini durdurdu. Belediyenin valilik aleyhinde Muğla 2. İdare Mahkemesi’nde açtığı davada, yeni bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar verildi. Aynı mahkeme 22 Aralık’ta verdiği yeni kararla yürütmenin durdurulması isteminin reddine karar verdi. Kararın hemen ardından Ortaca Asliye Hukuk mahkemesine giden Ortaca belediyesi İhtiyati tedbir kararı aldırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.