Mahalleliden baz istasyonu tepkisi

0
56
Mahalleliden baz istasyonu tepkisi

Mahalleliden baz istasyonu tepkisi

 

 

Köyceğiz’e bağlı Pınar mahallesi Akyaka mevkisi Döküm tepesine baz istasyonu kurulacağını öğrenen vatandaşlardan tepki.

105

 

Baz istasyonunun yerleşim yerinin içinde ve okula yakın bir mevkiye kurulmasını protesto eden mahalle sakinleri çalışmaları engellemek için söz konusu alanda nöbet tutmaya başladılar.

Mahalle sakinlerinden Zekai Karaboğa, mahalleye baz istasyonu alt yapısı kurulmak istendiğini, vatandaşların da tepki gösterdiğini söyledi.

Kendilerinin de sonradan haberleri olduğunu ifade eden Karaboğa; “biz burada baz istasyonu istemiyoruz. İmza kampanyası da başlattık. Muhtarımızdan ve Belediye başkanımızdan destek bekliyoruz. Mesken yerlerine çok yakın bir nokta. En yakın ev 50 metre ileride. Zeytin ağaçlarımızın içinde. Aynı zamanda okula ve mahalledeki restaurantlara yakın. Burada bir radyasyon oluşacak. Burada yaşayanlar için büyük risk. Bu istasyonlar kanser hastalıklarına sebep oluyor. Bu nedenle bölgede yaşayanlar istasyonun buraya kurulmasını istemiyor” dedi.

Karaboğa sözlerini şöyle sürdürdü; “Beyobası Mahallesi’nde bir baz istasyonu var ve yakın çevresindeki zeytin ağaçları kurumuş. Bu istasyon çevresinde birçok kanser hastası var. Bu nedenle de biz bu istasyona karşıyız”

Pınar mahallesi Muhtarı Hidayet Çetin ise, “burada vatandaşlarımız baz istasyonunun kurulmasını istemiyor. Köyceğiz Belediyesi zabıta memurları tarafından tutanak tutuldu. İtirazlarımızı yetkili mercilere yapacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.