Maden ocağı kapatıldı

0
487
Maden ocağı kapatıldı

Maden ocağı kapatıldı

Meydana gelen göçükte 1 kişin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı maden ocağında çalışmalar durduruldu.

Köyceğiz ilçesine bağlı Pınarköy köyünde özel bir şirkete ait krom madeni ocağında meydana gelen ve 1 kişinin ölümü, 1 kişinin de yaralanması olayıyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan teftiş tamamlandı. Maden ocağında yeterli iş güvenliği olmaması sebebiyle çalışmalar durduruldu.

Muğla Valiliğinden yapılan açıklamada; “Yapılan teftiş sonucunda İş Teftiş İzmir Grup Başkanlığı’nca oluşturulan İş Müfettişleri heyeti 21.11.2013 tarihli raporunda; Ocağın 3. katındaki +140 kotlu galeri ve bu galeriye bağlı üretim ara katı yer üstüne birbirinden bağımsız ve güvenli yapıda en az iki farklı yoldan bağlandığı, yeraltında üretim yapılarak açılan boşluklara yeterli tahkimat yapılmadığı, oluşan boşlukların doldurulmadığı, kavşak ve bağlantı noktalarında yapılan tahkimatların yetersiz olduğunu bildirdi. İş Müfettişleri heyeti,  yukarıda belirtilen hususların çalışanlar için hayati tehlike oluşturması nedeniyle 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 25. maddesine göre “İş Yerinde İşin Durdurulmasına” karar  verdi” denildi.

Beyobası beldesi Pınarköy mevkisinde 19 Kasım 2013 tarihinde özel bir şirkete ait krom madeni ocağında meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçi Ali Abay hayatını kaybetmiş, işçilerden 2’si kendi imkanlarıyla madenden çıkarken, Salih Keskin yaralı kurtarılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.