Limonda erken hasat uyarısı

0
589
Limonda erken hasat uyarısı

Limonda erken hasat uyarısı

Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tayfun Tuncay, limon bahçelerinde yapılan kontrollerde meyvelerin hasat olgunluğuna gelmediğini açıkladı.

Tuncay, bölgenin önemli kısmında enterdonat limon üretildiğini, üretilen limonların ihraç edildiğini söyledi.
Ülke genelinde bölgenin ilk limon hasadının ve ihracatının yapıldığı yer olması nedeniyle önemli olduğuna dikkat çeken Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tayfun Tuncay, “İhracat için limon kesimine ve ihracat zamanına Ekonomi Bakanlığı tarafında oluşturulan komisyonca onay verildiğini, geçmiş yıllara göre enterdonat limonun, kesim ve ihraç tarihlerinin eylül ayının ortalarından sonra olduğuna dikkat çekildi. Hasat için bu tarihi beklemek gerekir” dedi.


Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tayfun Tuncay “ilçemiz sınırları içindeki limon bahçeleri kontrol edilmiş olup, genel olarak ürünlerimizin henüz hasat olgunluğuna gelmediği görülmüştür. Fakat bölgemizde Limonun en erken olgunlaştığı ve limon kesiminin her yıl ilk olarak yapıldığı yer Ortaca Fevziye’dir. Üreticilerimizin ve firmaların erken hasat konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri önem arz etmektedir” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.